Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Walka o uzdrowisko trwa

Środa, 16 grudnia 2020, 12:33
Aktualizacja: 14:17
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Walka o uzdrowisko trwa
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Od kilkunastu dni gmina uzdrowiskowa Jedlina–Zdrój próbuje wnioskować o podjęcie rozmów związanych z zaistniałą sytuacją w jedlińskiej części Spółki Uzdrowisko Szczawno – Jedlina, a w szczególności kwestii dotyczącej rzekomej dzierżawy Domu Zdrojowego oraz likwidacji leczniczych i uzdrowiskowych funkcji tego obiektu.

Dlatego też Radni Rady Miasta Jedliny – Zdroju po posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej zwrócili się do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego o powrót do rozmów z Samorządem Gminy w temacie przyszłości oraz kierunków rozwoju i zagospodarowania jedlińskiej części przedsiębiorstwa uzdrowiskowego, tj. obiektów i terenów uzdrowiskowych znajdujących się w naszym mieście.

Obecnie podejmowane są działania z całkowitym pominięciem przedstawicieli władz gminy w Jedlinie-Zdroju, bez stosownej debaty, a ponadto wbrew wcześniejszym ustaleniom i zobowiązaniom zarówno ze strony Spółki jak i przedstawicieli Województwa Dolnośląskiego.

Zdaniem radnych Rady Miasta Jedlina - Zdrój, rozpoczęte działania organów spółki są sprzeczne z wieloma dokumentami strategicznymi, m.in.: ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej, Strategią Województwa Dolnośląskiego, Strategią Rządu RP, a przede wszystkim z przyjętą w listopadzie 2011 roku strategią rozwoju Jedliny-Zdroju.

Dodać należy, że Strategia rozwoju Gminy jest długofalowym planem działania samorządu lokalnego na rzecz zrównoważonego rozwoju, w którym określa się misję, wizję rozwoju, cele strategiczne, zadania szczegółowe oraz sposób ich realizacji. W wyniku prac nad Strategią za sektor wiodący na terenie naszej Gminy uznano uzdrowiskowy i turystyczno – wypoczynkowy charakter miasta. Natomiast pozostałe obszary działania gminy mają spełniać funkcje uzupełniające, służące m.in. rozwojowi sektora wiodącego czyli uzdrowiskowego.

Dlatego też widząc działania prowadzone przez uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. Rada Miasta podjęła uchwały w sprawie:

- apelu dot. wyrażenia sprzeciwu wobec działań prowadzonych przez Uzdrowisko „Szczawno – Jedlina” Spółka Akcyjna w gminie Jedlina-Zdrój

- deklaracji poparcia planów przejęcia przez Gminę Jedlina – Zdrój jedlińskiej części przedsiębiorstwa uzdrowiskowego od Uzdrowiska Szczawno – Jedlina S.A.,

Wczoraj Burmistrz Miasta otrzymał pismo od Marszałka Województwa Dolnośląskiego wyrażającą wolę porozumienia w sprawie przekazania Miastu jedlińskiej części Spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
4
27%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group