Czytających: 8214

Wałbrzych, Podzamcze: WALS: Rozpoczęły się finały Amatorskiej Ligi Siatkówki

Niedziela, 18 kwietnia 2010, 19:40
Aktualizacja: 19:48
Za nami pierwsze mecze finałowe Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Bliżej zdobycia tytułu mistrzowskiego jest Chełmiec–Werse, który pokonał Sporting 3:0.

Sobotnie pojedynki finałowe poprzedziła minuta ciszy. Zawodnicy chcieli w ten sposób oddać cześć poległym w katastrofie pod Smoleńskiem.

W pierwszym spotkaniu o 7 miejsce nie było niespodzianki. Kadeci AZS PWSZ II przegrali z El Galacticos 0:3 i przed rewanżem raczej dużych szans na zwycięstwo nie mają.

Zacięta rywalizacja czekała podopiecznych Andrzeja Zibrowa oraz Auris-Med w meczu o 5 miejsce. www.zibrow.pl najpierw wygrało 27:25, następnie przegrało 22:25, by trzecią partię wygrać 25:22. Zapowiada się ciekawy rewanż.

Dużo emocji było podczas pojedynku juniorów AZS PWSZ I z akademikami z Politechniki Wrocławskiej. PWSZ wygrał dwie pierwsze partie, ale w ostatniej uległ 20:25 i w drugim spotkaniu wszystko jeszcze może się zdarzyć.

W finale niestety Sporting zawiódł, przegrywając z Chełmcem 0:3, w partiach 20:25, 14:25 oraz 25:27. W rewanżu ubiegłorocznemu mistrzowi może być ciężko ugrać trzy sety.

Zawodnikiem kolejki został Mariusz Jerzyk z Chełmca-Werse. Rewanże oraz uroczyste zakończenie już w następną sobotę 24 kwietnia od godziny 15:00.