Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warsztaty dla młodzieży i nie tylko

Wtorek, 19 października 2021, 14:30
Autor: red
Wałbrzych: Warsztaty dla młodzieży i nie tylko
Fot. WOK Wałbrzych
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl warsztatów, które poprowadzi Paweł Kuźma, aktor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na zajęciach najmłodsi poznają magię teatru lalek, dowiedzą się, jak animować i tworzyć własne lalki. Młodzież i dorosłych aktor zaprasza na warsztaty teatralno–improwizacyjne.

Najważniejsza będzie dobra zabawa, przekonuje aktor wałbrzyskiego teatru. Najmłodsi na specjalnych warsztatach będą mogli poznać tajniki sztuki lalkarskiej, dowiedzieć, się, że teatr lalki to nie tylko kukiełki.

– Będę pokazywał magię teatru lalek, uczył animowania i tworzenia własnych lalek z domowych produktów. Będą to „pyskówki”, czyli lalki animowane, które kłapią mniej więcej jak mupety. Będziemy się dobrze bawić – zapewnia Paweł Kuźma.

Młodzież Wałbrzyski Ośrodek Kultury wspólnie z aktorem prowadzącym warsztaty zaprasza na spotkania aktorsko-improwizacyjne.

– Młodzież będzie mogła skosztować improwizacji teatralnej. Będą gry i zabawy improwizacyjne. Zadania postawione przed uczestnikami. W czasie takich improwizacji z ludzi wychodzi niesamowita kreatywność – dodaje prowadzący zajęcia.

Zajęcia będą rozwijać umiejętności aktorskie, ale mogą się przydać każdemu, kto musi występować publicznie, ma problemy z przemawianiem czy po prostu chce czuć się pewniej w codziennych sytuacjach.

– Te warsztaty pomagają wszystkim. Od osób, które chcą być na scenie, poprzez nauczycieli, rodziców. Improwizacja wszędzie się przydaje. Idziemy do urzędu coś załatwić to dobrze w pewnych momentach poimprowizować – dodaje Kuźma.

Warsztaty teatralno-lalkarskie to propozycja dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Warsztaty teatralno-improwizacyjne skierowane są dla wszystkich powyżej 13 roku życia. Zajęcia prowadzone będą w poniedziałki popołudniami.

Zapisy -> https://forms.gle/dq4p15j5uFR6AtvBA

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group