Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3686
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warsztaty i zwiedzanie Starej Kopalni

Wtorek, 16 sierpnia 2016, 6:40
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Warsztaty i zwiedzanie Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu aktywnie włączyło się w tegoroczną edycję Festiwalu Zabytków Techniki, przygotowując z tej okazji wiele atrakcji.

Wśród ciekawych ofert w ramach Festiwalu Zabytków Techniki Stara Kopalnia przygotowała zwiedzanie maszynowni, lampowni, kuźni, wieży widokowej, wieży nadszybowej i fragmentu podziemnego korytarza z profesjonalnym przewodnikiem, który w ciekawy sposób przybliżał zwiedzającym zasady i warunki pracy w kopalni, oraz techniczne zagadnienia dotyczące górniczych maszyn i urządzeń.

Kolejną ciekawą propozycją były warsztaty z rysowania, podczas których uczestnicy wykonywali rysunki i za pomocą specjalnej techniki graficznej przenosili je na szkło. Podobną techniką na szkło przenoszono malowidła powstałe na wcześniej wykonanych , glinianych figurach, pokrytych farbą. Odbyły się też warsztaty plastyczne "Kopalnia marzeń" - tu uczestnicy tworzyli własną wizję Starej Kopalni i warsztaty modelarskie.

Ciekawą propozycją był również spacer historyczny, wiodący szlakiem wałbrzyskiego przemysłu. Uczestnicy spaceru mogli zobaczyć między innymi zabytki związane z wałbrzyską porcelaną, przemysłem i górnictwem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group