Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3693
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warsztaty w Muzeum

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 26 marca 2013, 6:15
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Najmłodsi mieszkańcy Wałbrzycha po raz kolejny zostali zaproszeni przez Muzeum do udziału w warsztatach z cyku Artystyczne Weekendy.

Tym razem, ze względu na zbliżającą się Wielkanoc, prowadząca- Wiesława Kamińska przybliżyła uczestnikom świąteczne tradycje, wprowadziła nieco w historię tych świąt w kulturze polskiej- każdy mógł poczuć wielkanocną atmosferę i pobawić się w otoczeniu świątecznych symboli.

Dzieci najpierw zwiedziły kilka muzealnych sal, by lepiej poznać warunki tam panujące, a następnie zabrały się do pracy. Prowadząca odczytała z pomocą uczestników kilka opowiastek i wierszy o tematyce świątecznej, zadawała zagadki i pytania aktywizując dzieci do działania. Nie zabrakło również części warsztatowej- w pierwszej kolejności uczestnicy robili ozdobne kurczaki ze styropianowych jajek, piórek, farb i kolorowego papieru. A dalej tworzyli świąteczne kartki z życzeniami ozdabiając je na bardzo różne sposoby.

Efekty swojej pracy każdy mógł wziąć do domu i wykorzystać, jako świąteczny prezent lub ciekawa i wartościowa, bo własnoręcznie wytworzona, ozdoba.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group