Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warsztaty z pointylizmu w Muzeum

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 lutego 2013, 6:15
Aktualizacja: 7:39
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W minioną sobotę pracownicy muzeum prowadzący warsztaty artystyczne (Sylwia Sobieraj i Piotr Jonek) zabrali uczestników w świat impresjonistów. Zaproponowali naukę bardzo niepowtarzalnej techniki malarskiej, jaką jest pointylizm, czyli tworzenie obrazu za pomocą kropek i kresek.

Każdy z grupy biorących udział w zajęciach dostał specjalnie dostosowaną do przeznaczenia cienką deseczkę, na której miał powstać obraz. Do dyspozycji były także farby oraz patyczki, których używa się malując tym sposobem w zamian pędzli.

Przed rozpoczęciem pracy odbył się mały wstęp tłumaczący zasady tworzenia w technice pointylizmu. Uczestnicy mogli obejrzeć albumy z dziełami impresjonistów i zyskać wiele cennych rad na temat malowania drobnymi kropkami.

Początkujący impresjoniści malowali wiele motywów, głównie nawiązujących do natury- powstawały kwiaty, drzewa, ryby etc. Mogli inspirować się szablonami lub wymyślać własne elementy.

Kolejne spotkanie ze sztuką organizowane przez Muzeum w Wałbrzychu już w przyszłą sobotę (23 lutego) o godzinie 12. Tym razem będzie to poznanie pojęcia weduty i zastosowanie wiedzy na ten temat w praktyce.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group