Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3621
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ważne sprawy dla miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 30 stycznia 2015, 7:37
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 10:05
Autor: PAW
Fot. red.
Podczas ubiegłotygodniowej sesji, prezydent Roman Szełemej w czasie swojego blisko godzinnego wystąpienia poruszył wiele interesujących kwestii, które dla mieszkańców Wałbrzycha mają zapewne ogromne znaczenie.

Prezydent mówił m.in. o tym, że tempo prac drogowych, jakie mamy w ostatnich 2 latach, jest tak duże, że miasto musi nieco zwolnić z kolejnymi inwestycjami drogowymi.
- W kolejnych latach nie jest możliwe utrzymanie takiego tempa remontów, bowiem koszty tych remontów są olbrzymie, a po drugie musimy rozmawiać z PGNiG czy WZWiK i te planowane inwestycje uzgodnić wspólnie. Szukamy kompromisów i szukamy też środków spoza budżetu, które pozwoliłyby na kolejne inwestycje drogowe – tłumaczy prezydent.

Niektórzy radni nie rozumieją jednak, dlaczego z planu inwestycyjnego dotyczącego remontów wałbrzyskich dróg, jedne ulice są wycofywane, a w to miejsce wprowadzane są planowane remonty innych ulic.
- Wprowadzamy do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta na lata 2015-2031 remont ulicy Hirszfelda czy Nałkowskiej, a wycofujemy się z remontu ulicy Kątowej – mówi radna Beata Mucha. – Mieszkańcy Kątowej już po raz kolejny muszą czekać na remont, który jest im obiecywany kolejny raz.

Skarbnik Ewa Kłusek podkreśla, że teraz dla miasta najważniejsze jest zakończenie projektu związanego ze Starą Kopalnią.
- Wiąże się to z płatnościami, które musimy zrealizować w określonym czasie i stąd konieczność wprowadzenia pewnych zmian do WPF – tłumaczy Ewa Kłusek.

Tymczasem według słów prezydenta, kompleks sportowo-rekreacyjny Aqua Zdrój w pełni realizuje swoje zadanie i staje się coraz popularniejszym miejscem spędzania wolnego czasu przez wałbrzyszan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.
- Kompleks ten wpisał się na trwałe w panoramę miasta - mówi Szełemej. – Bywają dni, że odwiedza go 1700 osób. Organizowanych tam jest szereg imprez sportowych i kulturalnych. W najbliższym czasie czekają nas choćby Mistrzostwa Europy do lat 23 w zapasach, a także Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym.

Prezydenta cieszy fakt, że już około 170 rodzin skorzystało z dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ogrzewanie gazowe lub elektryczne.
- Jesteśmy w gronie nielicznych miast w Polsce, które tak intensywnie pracują nad poprawą czystości powietrza w mieście i efekty tych działań widać, bo miasto jest bardziej czyste –uważa prezydent Szełemej. – Sprawa ekologii i ochrony środowiska jest dla przyszłości Wałbrzycha bardzo ważna.sac à main longchamp pliage pas cher , nike air max 1 pas cher , nike air max one pas cher , sac louis vuitton pas cher , louboutin soldes , louboutin soldes , longchamp soldes

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~Baba 29-01-2015 13:44
Bloki na ulicy Kątowej powstały w 19777/1978. Nie ma i nie było tutaj drogi w rozumieniu i definicji wynikającego z prawa o ruchu drogowym. Mówię o blokach o numerach 2,4,6. Jest to droga wyjeżdżona przez pojazdy samochodowe i nie jest twarda!!!!. Większość mieszkańców głosowała na Pana Prezydenta bo po 38 latach pojawiła się nadzieja na DROGĘ!!!!!!!!!!! Nadzieja umarła pierwsza, choć wszyscy mówią że umiera ostatnia.
~Johny 29-01-2015 14:01
Prezydent się chwali?? Kpina. Niestety prawda jest tak że trzeba spłacić starą kopalnie dlatego nie będzie nowych remontów. Tylko jak ją spłacić skoro będzie trzeba do niej dokładać rocznie około 10 mln do tego dochodzi kolejne dokładanie do Aqua zdroju w kwocie rocznej około 10 mln. Bogaty jest ten Wałbrzych oj bogaty. Poza tym panie prezydencie jak to jest że zamyka pan szkoły bo nie ma pan ochoty dokładać do nich a prywatnej firmie dokłada pan grubą kase by wyremontowała sobie budynek i otworzyła tam HOtel z restauracją. Gdzie tu logika. Czy zwykły człowiek który będzie chciał otworzyć sklep w rynku to też mu pan go wyremontuje?? I
~świetlik 29-01-2015 14:18
a kiedy wreszcie oświetlenie ul.ŻEROMSKIEGO i przyjegłych, byle wiaterek i gałezie robią spięcie i ciemno kilka dni, jak wiaterek ustanie, to właczą lampy, hahaha!!!
~Grodzka 29-01-2015 15:26
Trzeba iwestowac w Piaskową w Podzamcze, pieprzyc stare dzielnice i umierająca patologie.
najnaj 29-01-2015 15:58
Miasto to nie tylko ulice i basen. Jakie są plany remontowe zasobów mieszkaniowych choćby przy ulicy 11 listopada? To jest bardzo interesujące niż to ile ludzi odwiedza basenik.
~KJH 29-01-2015 16:05
PO...... na zdjęciu
~Angelika 29-01-2015 17:28
Prawda jest taka że prezydent remontuje najpierw pod siebie. Gagagrina bo tam mieszka i ma tam prywatną klinike, dojazd do szpitala, wrocławska bo to główna arteria którą on jeździ, plac magistracki bo tam pracuje, na reszte niestety będzie trzeba poczekać, aż przyjdzie ktoś nowy i inteligentny.
~z katowej 29-01-2015 18:00
Zenada
~hai 29-01-2015 19:24
Nie no lepiej aż obejmie władzę jakiś PISzczałka który pozatrudnia swoich znajomych rodzinę w urzędach a żebyście nie psioczyli na forum wyremontuje ulicę Małą lub Krótką w ciągu 4 lat kadencji. A z budżetu miasta mimo to kasa będzie znikać. Poczekam 4 lata zobaczę co obecny prezydent zrobi dla miasta a potem będę maeudzić jak wy jeśli faktycznie będzie źle.
~Poncjusz 29-01-2015 19:25
Prezydent jest za Putinem bo promuje ogrzewanie gzem, który Polska importuje z Rosji. Wpierw niech się rozprawi z Mobrukiem jak obiecał, to wtedy uwierzę w jego dobrą wolę ekologiczną. Poza tym dalej czarowanie i hipnoza autorytetu, gamonie.
~ 29-01-2015 19:38
>Sprawa ekologii i ochrony środowiska jest dla przyszłości Wałbrzycha bardzo ważna.< No biorąc pod uwagę Mobruk z pewnością - napisałabym nawet sprawą nie przyszłościową ale teraźniejszą.A co z WAŻNĄ SPRAWA BEZROBOCIA W WAŁBRZYCHU - bo jak czytam temat skrzętnie omijany przez cezara.
~KONKRET 29-01-2015 19:40
Przed wyborami sprawy dofinansowania remontu Zamkowej 2 nie było. Po wyborach pomoc prywatnemu biznesowi jest ważniejsza niż sprawy mieszkańców np. mieszkańców na ulicy Kątowej. Brawo "doktore". Wałbrzych dla elit się rozwija ale gdzie sprawy prostych ludzi-wyborców.
~on 29-01-2015 20:14
a myslisz kiedys splacic kredyty
~Zeźlony 29-01-2015 20:36
Wiecie dlaczego prezydent wyhamowuje tempo inwestycji? Bo wygrał kolejne wybory i ma spokój przez 4 lata. Jeśli ktoś chce się uczyć jak robić skuteczną kampanię wyborczą to niech prześledzi karierę R. Szełemeja. Należy zacząć od pomalowania do połowy latarnie miejskie a następnie zmobilizować dużą grupę do sprzątania ulic, chodników i skwerów tak żeby wszyscy mieszkańcy widzieli, że jest wreszcie ktoś kto zadbał o miasto. Bo wystarczyło dowiedzieć się co najbardziej przeszkadza ludziom. To działa.
~milion 29-01-2015 20:37
A co powiecie o najgorszej drodze w miescie 1 Maja i jest to przelotówka główna na Jelenią i Kamienną Górę. No tak ale jest przede wszystkim na Sobięcinie
~tetryk 29-01-2015 20:57
Co wy wszyscy pierdzielicie? Jak zaczynasz sprzątać swoje 4 kąty to wszystko sprzątasz od razu? czy sukcesywnie? bo tu piszącym chyba mózg się zlasował! Po co to ujadanie? po kolei się sprzątnie, a Mucha sama niech wyremontuje! Jak obiecała to niech dotrzyma słowa ;)
~niesmak 29-01-2015 21:06
malkontenci , lepiej jakby nic nie robił i wszyscy mieliby równo gówno, w końcu Wałbrzych zaczyna jakoś wygladać po latach biedy a wam źle , znam okolice kątowej sorry ale dla mnie to nie priorytet sam mieszkałem na Bema i miałem utwardzony wjazd pod dom - chyba jedyny taki na Bema- i nie pyszczyłem na Kruczkowskiego bo on był wtedy prezydentem. Nie musicie kochać Szełemeja ale ten gość wie co robi i robi to dobrze , ja go popieram w 100%
~Sylwia 29-01-2015 21:23
"(...) a po drugie musimy rozmawiać z PGNiG czy WZWiK i te planowane inwestycje uzgodnić wspólnie (...)" Mam wrażenie, że przy budowie niektórych dróg o tym zapomniano :( Nowa nawierzchnia na Świdnickiej chyba nie była budowana w uzgodnieniu z PGNiG-e i WZWiK?! :-P
~Jacek 29-01-2015 21:35
Zabawa w "Wałbrzych się rozwija" dobiega swego końca. Teraz trzeba będzie spłacać zaciągniete przez Cezara wyborcze długi. Na naiwność nie ma jednak rady. Ludzie znów dali sie nabrać na POwskie obiecaniki cacanki i teraz wraca czas zbierania na waciki.
~Kątowa 29-01-2015 21:49
Prezydencki złamany ...... dalej dodaj sobie sam!! Obiecałeś drogę!!!! o ile wiem to naciągnąłeś mieszkańców na wykup gruntów pod ten remont!!! Płacą a tu wielki ..... !!!! Szuja zawsze zostanie tylko szują!!! Nie ważne w jaki garnitur się go ubierze !!
~Kątowa 29-01-2015 22:04
Prezydencki złamany ...... dalej dodaj sobie sam!! Obiecałeś drogę!!!! o ile wiem to naciągnąłeś mieszkańców na wykup gruntów pod ten remont!!! Płacą a tu wielki ..... !!!! Szuja zawsze zostanie tylko szują!!! Nie ważne w jaki garnitur się go ubierze !!
~Kątowa 29-01-2015 22:56
I teraz na tym gruncie zasadzę sobie drzewo!!! Dąb Niemiecki!!!! Na środku wjazdu przy ul. Kątowa 2!!! Zasadźmy tam las!!! Może nawet dofinansowanie z Unii dostaniemy... A ciebie doktorku się rozliczy...
~wstyd! 29-01-2015 23:29
Już rok temu mieli remontować Burczykowskich i Giserską. I co? I g......
~Jacek 30-01-2015 1:07
Kątowa Rozliczycie? - Ciekawe czy się wk.. i nie będziecie głosować na PO i ich "czekoladowego orła". Chyba rację miał radny z PiSu gdy po posiedzeniu rady miasta w sprawie zamykania szkół powiedział cos w stylu: Czym bardziej są kopani w d... tym bardziej kochają.
~67 30-01-2015 6:23
a ja mam ulotke wyborcza pana szelemeja ...czekam na realizacje obietnic :)
~ms 30-01-2015 8:31
Smieszą mnie wasze wypociny...kto jak kto,ale Romek robi cos w tym miescie,a wy rzesza biedaków umysłowych,gdzie byliscie wczesniej,co robiliscie by miasto sie rozwijało,ilu było prezydentów wczesniej, co zrobili dla miasta?co wy zrobiliscie w tym kierunku?Pytam,skoro tak ujadacie.
~Jacek 30-01-2015 10:28
ms Proszę napisać jakie jest teraz zadłużenie miasta i z jakich dochodów będą te długi spłacane? - Pomalowanie Starej Kopalni na kanarkowy kolor oraz naprawa kilku dróg, budynków i placu Magistrackiego za bardzo wysoka (Kto zarabia na tych PO-krętnych przekrętach?) cene myli sie niektórym z rozwojem miasta.
~oszpier 30-01-2015 10:47
To jest rządzenie metodą "po mnie choćby potop", a długi kto będzie splacał, jak nie wałbrzyszanie? A propos, dał juz rząd obiecane przez Tuska Wałbrzychowi 150 milionów zanim uciekl na posadę do Brukseli?
~ 30-01-2015 11:01
Głosujcie dalej na PO to będziecie mieć GÓ__O !!!
~Do MS 30-01-2015 11:38
A ty co tu jeszcze robisz ? Miałeś iść powiedzieć ludziom żeby zdychali kozaczku ... pamiętasz że tak napisałeś ludziom którym się nie podobało zamykanie szkół ?No dalej cwaniaczku!
~do ms 30-01-2015 12:20
Nie pobieraliśmy takich pensji jak on i nie należeliśmy do partii która już latami ma monopol na władze w tym mieście, a wyniki słabe.
~woland 30-01-2015 14:25
Moze I robi, ale to co ma w zakresie obowiazkow, bez laski sie nam nalezy. Pro drugie robi za drogo co rodzi podejrzenia o podzial kasy pod stolem Jak na filmie Mis.To psuje jego efekt. Nie chodzi o to aby robic byle cos robic.
~ 30-01-2015 14:43
Najgorsza droga w mieście: Wałbrzyska. AMEN
~rsz 30-01-2015 15:03
Wiesz co ~ms za to twój poziom kultury jest godny pożałowania. Za każdym razem jak pojawia się krytyka prezydenta to również pojawiasz się ty i UJADASZ. Zachowujesz się jak pies, który broni posesji swojego pana. Bez urazy .
~gregor 30-01-2015 16:14
Szanowni Państwo. Pytanie do wszystkich. Dlaczego jeszcze nie zakończono prac przy remoncie ul.Wrocławskiej (od palmiarni do Uczniowskiej a już nie widać znaków poziomych na nawierzchni drogi.Malowali kredą?
~meksyk 30-01-2015 22:49
Kto chce założyć się, że już niedługo Szełemej opuści miasto, bo wzywać będzie inny, ważny odcinek zadań? Minister Arłukowicz czeka tylko na odstrzał. Coś wydaje mi się, że ratować nie tyle chce służbę zdrowia, co będzie musiał swoją d**ę. O co zakład?
~wygnaniec 31-01-2015 9:36
Chinczycy nic daruja nie zwroconych dlugow.
~czytelnik 2 31-01-2015 11:29
STARA KOPALNIA to studnia bez dna. Tam jeszcze popłynie bardzo duża kasa, i podobnie jak z Aqua Zdrojem sprawa będzie miała swój finał na Ławach sądowych. A nam wałbrzyszanom jeszcze długo wielka czkawką będą się odbijać te chybione inwestycje.
~Piskorz 31-01-2015 21:20
Będzie lokomotywą PO startując w jesiennych wyborach do Sejmu, ciągnąc za sobą na następną kadencję wałbrzyskich Posłów.
~meksyk 1-02-2015 15:41
O tym, że z pewnością wystartuje w wyborach do parlamentu na jesień to jedno. Drugie, to to, co stać może się w niedalekiej przyszłości. Po powrocie satrapy z Chin.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group