Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ważny festiwal

Środa, 11 września 2019, 11:34
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2019, 9:39
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ważny festiwal
Fot. JAZ
Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska i dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Zbigniew Prażmowski wspólnie przedstawili program najbliższego Festiwalu, którego organizatorem jest wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora.

Festiwal Małych Prapremier w Wałbrzychu odbywa się co dwa lata. Propozycje sceniczne skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Organizacja Festiwalu ponownie była trudna. Teatr miał spore problemy z uzyskaniem ministerialnych funduszy, dzięki wsparciu sponsorów i Gminy Wałbrzych, Festiwal dojdzie do skutku.
- To bardzo dobry festiwal. Do Wałbrzycha przyjedzie wiele ciekawych osób, a oferta, którą możemy, co dwa lata na festiwalu zobaczyć, jest za każdym razem bardzo interesująca. W tym roku w konkursie mamy siedem przedstawień. Wałbrzyszanie nie mieliby okazji ich zobaczyć, a dzięki festiwalowi mogą zapoznać się z ofertą teatrów z całego kraju - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Festiwal organizowany przez wałbrzyski Teatr to także imprezy towarzyszące. W tym roku będzie to bardzo bogata oferta edukacyjna, której częścią będą warsztaty, interaktywne zajęcia z publicznością. Wśród nich będą między innymi warsztaty dramaturgiczne, zajęcia z improwizacji teatralnej. Dużą atrakcją mają być warsztaty malowania po ciemku, które poprowadzi Monika Kiwak.

Festiwal potrwa od 15 do 20 września.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group