Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1776
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wciąż trzeba uważać na Barszcz Sosnowskiego

Niedziela, 23 lipca 2017, 13:25
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wciąż trzeba uważać na Barszcz Sosnowskiego
Fot. red
Od kilku lat na Dolnym Śląsku, w tym również na terenie naszego regionu zaobserwować można powiększające się skupiska bardzo niebezpiecznej dla zdrowia a nawet życia rośliny – Barszczu Sosnowskiego.

Barszcz Sosnowskiego to roślina zielna z rodziny selerowatych, przywieziona z Azji do Europy, gdzie bardzo szybko zaczęła się rozprzestrzeniać. Jest to roślina wyjątkowo niebezpieczna, zagrażająca zdrowiu, ponieważ jej sok powoduje trudno i długotrwale gojące się poparzenia, rany i zmiany skóry. Jest szczególnie niebezpieczna podczas słonecznej pogody, dużej wilgotności i wysokich temperatur, czyli w okresie kwitnienia i owocowania rośliny.

Niestety w naszym rejonie Barszczu Sosnowskiego jest sporo. Duże skupiska tej rośliny znajdują się w okolicach Jedliny-Zdroju, Olszyńca, Jugowic i Walimia. Roślina jest sukcesywnie wycinana i niszczona chemicznie, ale cały czas odnajdywane są nowe skupiska, gdyż Barszcz Sosnowskiego ma bardzo duże zdolności adaptacyjne. Zaleca się wzmożoną czujność i nie zbliżanie się do tej niebezpiecznej, szkodliwej rośliny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group