Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5603
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Wczasy w Zakopanem po sezonie to idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają spokoju

Czwartek, 2 maja 2019, 11:06
Autor: red
Kraj: Wczasy w Zakopanem po sezonie to idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają spokoju
Fot. użyczone
Zakopane nie bez kozery uważa się za górską stolicę Polski. Najwyższe szczyty po naszej stronie Tatr, utrwalona przez dziesięciolecia renoma świetnego kurortu, wreszcie niepowtarzalny folklor Podhala – to wszystko sprawia, że do miasta pod Giewontem rok w rok ściągają niezliczone rzesze turystów. Szczególnie w trakcie letnich wakacji, podczas ferii zimowych oraz przy okazjach w rodzaju długiego weekendu majowego czy okresu świąteczno–noworocznego. Jednak nie każdy lubi gwar na Krupówkach, ciągnące się w nieskończoności kolejki do wjazdu na Kasprowy Wierch i tłumy na tatrzańskich szlakach.

Nawet w popularnym Zakopanem obowiązuje podział na sezony niskie i wysokie

Wielu osobom mogłoby się wydawać, że w takim słynnym, górskim kurorcie oblężenie ze strony turystów trwa praktycznie przez cały czas. Owszem, na brak rozmaitych atrakcji w Zakopanem nie sposób narzekać, bez względu na porę roku czy pogodę. Jednak nie każdy może pojechać na wczasy w dowolnym momencie. Za przykład niech posłużą wycieczki szkolne oraz młodzieżowe kolonie – najczęściej organizowane w okienku od przełomu maja i czerwca do połowy października oraz w trakcie semestralnej przerwy zimowej. Wnioski nasuwają się same: chcesz uniknąć spotkania z grupą dzieci na szlaku lub stoku? Wybierz taki termin na przyjazd do Zakopanego, kiedy uczniowie grzecznie siedzą w szkołach. W ten sposób zyskasz nieporównywalnie więcej swobody w korzystaniu z dostępnych atrakcji oraz spokoju podczas wędrówek po Tatrach. Poza tym jest wysoce prawdopodobne, że jeszcze zaoszczędzisz konkretną sumkę.

Dobry czas na wyjazd do Zakopanego poznasz po niższych cenach biletów i noclegów

Wystarczy zajrzeć do internetu i porównać specjalne pakiety ze standardowymi propozycjami w górskich ośrodkach wypoczynkowych. Praktycznie każdy hotel w Zakopanem posiada rozbudowany cennik z wyszczególnionymi terminami. Zerknijmy choćby na czterogwiazdkowy Hotel Crocus: turyści mają do wyboru m.in. pakiety Crocusowa Wiosna, wakacje 2019 oraz oferty elastyczne i bezzwrotne. W tym ostatnim przypadku ceny zaczynają się od 289 zł za dobę, natomiast za pobyt w szczycie sezonu letniego trzeba zapłacić przynajmniej 510 zł za nocleg – a minimalna długość turnusu wynosi 5 dni. Różnicę w cenach widać również po wejściówkach do niektórych zakopiańskich atrakcji.

Przy okazji jedna mała rada: wczasy rezerwować bezpośrednio w wybranym hotelu w Zakopanem. Czy to kontaktując się z recepcją mailowo bądź telefonicznie, czy też przez internetowy system rezerwacji na stronie obiektu. Ta metoda gwarantuje niższe ceny – w pośredniczących portalach rezerwacyjnych koszty zawsze są wyższe, ze względu na prowizje. Wprawdzie niektóre serwisy próbowały wymóc na hotelach wyrównanie cen rezerwacji bezpośrednich i zewnętrznych, jednak administracja Unii Europejskiej uznała takie naciski za działanie niezgodne z prawem. Dlatego jeśli uda się znaleźć ciekawą ofertę na jakimś portalu turystycznym, warto poszukać witryny www danego obiektu – najpewniej ceny będą odczuwalnie niższe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group