Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6565
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: We współpracy z Czechami

Wtorek, 5 lipca 2022, 11:33
Aktualizacja: 13:34
Autor: red
Wałbrzych: We współpracy z Czechami
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyski Ośrodek Kultury rozpoczął polsko–czeski projekt, którego partnerem jest Centrum uměleckých aktivit w Hradec Králové. W programie międzynarodowe wydarzenia, które mają zbliżać kulturalnie nie tylko instytucje, ale także mieszkańców pogranicza po obu stronach granicy. W Wałbrzychu zaplanowano festiwal ognia i bluesowe koncerty.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury od lat współpracuje z partnerami w Czech. Projekt ma pomóc w intensyfikacji wspólnych działań i zacieśnieniu współpracy instytucji z regionu wałbrzyskiego i kralovohradeckiego. Chodzi także o zacieśnienie kontaktów pomiędzy mieszkańcami pogranicza. Wydarzenia organizowane będą zarówno w Czechach, jak i w Polsce.

Pierwszym wydarzeniem był Doroczny Festiwal Sztuki. W czerwcu artyści z Hradec Králové otworzyli swoje pracownie, do których zaprosili gości z Czech i Polski.

Na początku września mieszkańcy pogranicza z obu krajów spotkają się w Wałbrzychu na Dolnośląskim Festiwalu Ognia. To pokazy kuglarskie grup artystycznych z Polski i Czech. Imprezę zaplanowano 3 i 4 września.

W połowie października muzycy z Polski i Czech spotkają się na Bluesowym Wałbrzychu. Na święcie bluesa zagrają trzy zespoły, w tym jeden reprezentujący naszego południowego sąsiada. Koncerty zaplanowano 14 października na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Ostatnim wydarzeniem w ramach trwającego projektu będzie Doroczny Festiwal Filmowy – Cinema Open w Czechach. To propozycja dla nieprofesjonalnych i niekomercyjnych twórców filmowych z obu krajów. Zaplanowano pokazy filmowe i warsztaty. Festiwal odbędzie się 11 i 12 listopada w Hradec Králové. Seanse zaplanowano także w Wałbrzychu.

Projekt dofinansowany jest z programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów.

Zatwierdzona wartość całkowitych wydatków kwalifikowanych wynosi 14 876,50 euro. W tym zatwierdzona wartość całkowitych wydatków kwalifikowanych Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, partnera wiodącego to 10 253, 68 euro. Dla czeskiego partnera projektu – Centrum uměleckých aktivit – 4 662, 82 euro.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
6
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group