Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1834
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Weekend teatralnych hitów

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 7 lutego 2019, 8:46
Autor: red
Fot. organizatorzy
W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu WEEKEND TEATRALNYCH HITÓW! W dniach 7 – 10 lutego 2019 zapraszamy na spektakle wielokrotnie nagradzane, które po długiej nieobecności powracają na scenę „Szaniawskiego".

Zapraszamy na spektakle wielokrotnie nagradzane – hity teatralnych festiwali oraz na koncert!

ZAPOLSKA SUPERSTAR (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)

50. POKAZ „ZAPOLSKIEJ..." ZŁOTY SPEKTAKL – czwartek 7 lutego!

Tekst: Jan Czapliński

Reżyseria: Aneta Groszyńska

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Irena Sierakowska, Joanna Łaganowska, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski.

Pamiętamy ją głównie jako autorkę MORALNOŚCI PANI DULSKIEJ, ale swoją biografią, ilością pozostawionych tekstów, talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów. Nie opowiadała o Historii, a o historiach – o tym, co wspólne nam wszystkim, o prostych, życiowych sprawach, śmiesznostkach, małych tragediach. Transmitowała głos pokrzywdzonych. Piętnowała krzywdy wyrządzone wykluczonym swojego czasu. Nie oglądała się na resztę. Traktowała wolność jako najwyższą wartość. Artystka wyśmiewana, bagatelizowana, walcząc z chorobą i nędzą, parła do przodu. Swoim życiem postawiła nam niesłabnące wyzwanie – nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki. Zapolska – Superstar.

NAGRODY:
Spektakl zdobył dwie nagrody GRAND PRIX na XXI Festiwalu Komedii TALIA’2017 w Tarnowie oraz na 52. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2017 w Szczecinie.

7 LUTEGO / CZWARTEK / GODZ. 19:00 / SCENA KAMERALNA / ZŁOTY SPEKTAKL – 50. POKAZ
8 LUTEGO / PIĄTEK / GODZ. 19:00 / SCENA KAMERALNA
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 80 MIN (bez przerwy)

NA BOGA!

Tekst: Jarosław Murawski

Reżyseria: Marcin Liber

Obsada: Małgorzata Białek [g], Angelika Cegielska / Ewelina Żak [g], Sara Celler – Jezierska, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Małgorzata Łakomska [g] / Irena Sierakowska, Rozalia Mierzicka [g], Irena Wójcik, Mirosława Żak [g] / Marta Malikowska [g], Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn.

Dramat fabularny Jarosława Murawskiego o wartkiej akcji, niekiedy zbliżającej się do narracji XIX wiecznej fabuły sensacyjnej. Tekst odwołuje się do wielkopiątkowego zwyczaju wodzenia Judasza, kultywowanego w śląskim Skoczowie. Świat ten w dramacie ożywa. Jest areną konfrontacji reprezentantów Drużyny Zła i Obrońców Wartości. Dzięki konsekwentnemu użyciu ironii tekst staje się bardzo ludzki, wręcz „ludowy”. Niepozbawione prawdy historycznej monologi Księdza Grzyba, spotkania trzech diabłów i snuta przez nich intryga doprowadzają jednak do nietypowego konfliktu. Wszyscy czekają na to samo, na zmartwychwstanie idei, na powtórne uporządkowanie, może nawet na kolejną „grubą kreskę”. Jednak rewolucji nie będzie, historia kołem się toczy.

Spektakl stawia pytania: Jak blisko jest dzisiaj do wybuchu, zamachu na humanistyczną cywilizację? Co się stanie, gdy wszyscy zaczną się bać, że już Go nie ma? Zapraszamy do wejścia w obraz świata na krawędzi procesu sądowego, zanim wyrok okaże się nieodwołalny.

NAGRODY:
Spektakl zdobył siedem nagród w tym Nagrodę Główną na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA , w 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie przyznana została indywidualna nagroda aktorska.

9 LUTEGO / SOBOTA / GODZ. 18:00 / DUŻA SCENA
10 LUTEGO / NIEDZIELA / GODZ. 18:00 / DUŻA SCENA
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 180 MIN (dwie przerwy)

MALEDIWY / Marek Pospieszalski, Qba Janicki / KONCERT

„SZANIAWSKI” na trasie koncertowej MALEDIWY! Zapraszamy na wieczór z duetem MALEDIWY, w składzie: Marek Pospieszalski i Qba Janicki. Wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych, promują nowy album „AFROALEATORYZM”. Po występach w Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu MALEDIWY na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu!

Podczas spotkań z Malediwami możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego, co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc, prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

8 LUTEGO 2019 / PIĄTEK / GODZ. 20:30 / DUŻA SCENA

BILET KONCERT: CENA 20 ZŁ
BILET PAKIET: SPEKTAKL + KONCERT: CENA 37 ZŁ
W pakiecie spektakl „ZAPOLSKA SUPERSTAR…”, godz. 19:00

WIĘCEJ W LINKU: http://teatr.walbrzych.pl/2019/01/koncert-malediwy/

INFORMACJA I R E Z E R W C J A B I L E T Ó W:
BIURO WSPÓŁPRACY Z PUBLICZNOŚCIĄ: tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group