Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3842
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Weekend z #gWArkami !

Środa, 20 marca 2019, 7:31
Aktualizacja: 10:34
Autor: red
Wałbrzych: Weekend z #gWArkami !
Fot. Stara Kopalnia
W miniony weekend Dział Edukacji Starej Kopalni zorganizował grę miejską #gWArki dla grupy dzieci i młodzieży z Bojanowa.

Blisko 80% grup szkolnych, które korzystają z oferty edukacyjnej Centrum Nauki i Sztuki jest przyjezdnych. Gra polegała na odnalezieniu gwarków ukrytych w różnych, strategicznych miejscach w centrum Wałbrzycha. Uczniowie wyposażeni w specjalną Wałbrzyską Mapę Gwarków oraz plan Wałbrzycha wyruszyli na dwu i pół godzinną wędrówkę. Podczas gry młodzi ludzie dowiedzieli się nie tylko wielu górniczych ciekawostek, ale też poznali historię miasta poprzez analizę industrialnego krajobrazu i zabytkowych budynków. Uczestnicy gry otrzymali nagrody w postaci ceramicznych wagoników, które powstały w Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni oraz słodkości od naszego partnera ZPC Śnieżka.

Jak mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni:
- Edukacja jest jednym z najważniejszych działań Starej Kopalni. Przekazanie wiedzy o historii górnictwa młodszym pokoleniom w sposób przyjazny i kreatywny jest niezwykle istotne w ramach naszej misji.

Oferta edukacyjna Starej Kopalni zawiera blisko 30 zajęć przeznaczonych zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Gra miejska #gWArki to wspólny projekt Wałbrzycha i Starej Kopalni, który funkcjonuje od roku. Już teraz planowana jest kolejna edycja skierowana do rodzin.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group