Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 4664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Węgierscy przyjaciele z wizytą w Walimiu

Niedziela, 22 stycznia 2012, 12:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: opr. PAW
REGION, Walim: Węgierscy przyjaciele z wizytą w Walimiu
Fot. EJ, WS – UG w Walimiu
Gminę Walim odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionej gminy węgierskiej Harkakötöny wraz z opiekunami, jak również wójtem Imre Albert Brassó.

Dzieci miały zorganizowane wiele atrakcji. Pogoda zimowa dopisała, dlatego plan pobytu, który był zaplanowany w razie braku śniegu, szybko uległ zmianie. Młodzież miała okazję kilka razy pozjeżdżać na sankach. Zorganizowano również kulig saneczkowy. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu organizowało zajęcia plastyczne, z których dzieci mogły skorzystać. Spędzały również czas na bilardzie, komputerach, ping-pongu, piłkarzykach. Wielką frajdę sprawiła im konsola X-BOX i gra symulująca jazdę na nartach.

W kolejnych dniach młodzież odwiedziła Centrum Konferencyjno – Rekreacyjne „Harenda”, gdzie mogli spróbować jazdy na quadach, zostali przewiezieni samochodami terenowymi, a także zwiedzali zwierzyniec. Następną atrakcją było zwiedzanie Sztolni Walimskich. Dzień zakończył się zwiedzaniem Zamku Grodno i wielkim ogniskiem na dziedzińcu.

Pobyt w gminie Walim delegacja węgierska spędziła intensywnie. Odbyły się m.in. zajęcia na hali sportowej, zajęcia w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

W przedostatnim dniu pobytu odbyła się pożegnalna kolacja, w której uczestniczyły dzieci węgierskie wraz z opiekunami, wójt gminy Harkakötöny, wójt gminy Walim, sekretarz gminy, przewodnicząca Rady Gminy Walim, radna Danuta Szczęśniak oraz Wioletta Sowa.

Przewodnicząca Rady Gminy wraz z radną Danutą Szczęśniak z zebranych pieniędzy od radnych, zakupiły dla dzieci z Węgier drobne upominki w postaci słodyczy.

Źródło: www.walim.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group