Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Wernisaż prac Danuty Polakowskiej w Głuszycy

Piątek, 7 grudnia 2012, 13:54
Autor: Robert Bajek
Głuszyca: Wernisaż prac Danuty Polakowskiej w Głuszycy
Fot. Robert Bajek
W ramach cyklu ”Bliskie Spotkania ze Sztuką” w głuszyckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy obrazów pod tytułem „Przemijające piękno”, autorstwa Danuty Polakowskiej, oraz spotkanie z malarką.

Artystka zamieszkała obecnie w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze pochodzi z pobliskiej Sierpnicy. Jest to pierwsza wystawa prac Danuty Polakowskiej w Głuszycy. Poprzednie autorskie wystawy odbyły się między innymi w Wałbrzychu, Jedlinie Zdroju i Nowej Rudzie. Prace artystki można znaleźć nie tylko w galeriach krajowych, ale także w Boliwii, Czechach, Francji, Rosji i USA. Malarka wzięła udział w ponad 50 krajowych i międzynarodowych plenerach, w takich krajach jak Czechy, Słowacja i Ukraina.

W swoim dorobku Danuta Polakowska ma ponad 300 obrazów. Malować zaczęła w 1988 roku. Każdy obraz jest inny, niepowtarzalny. W większości są to prace olejne.

- Może kiedyś będzie to akryl, ale w akrylu brak blasku – jak artystka sama stwierdziła.

Oczywiście stosuje również inne techniki, ale głównie podczas plenerów i raczej z konieczności niż z upodobania.
Ulubionym tematem prac artystki jest przyroda, natura, rośliny i zwierzęta, co można było podziwiać na kilkudziesięciu zaprezentowanych podczas wernisażu obrazach.

- Chcę tą wystawą zwrócić uwagę na piękno otaczającego nas świata.

Danuta Polakowska nie sprzedawała do tej pory swoich obrazów.

- Nie zajmuję się malarstwem komercyjnie. Czasem daję komuś jakiś obraz, ale ich nie sprzedaję. I nie maluję na zamówienie – tego nie lubię.

Na pytanie o dalsze plany autorka odpowiedziała:

- Praca zawodowa zabiera coraz więcej czasu i automatycznie coraz mniej zostaje go na malowanie. Ale nadal mam zamiar malować i brać udział w plenerach – kilka razy do roku.

W Galerii CK-MBP w Głuszycy oleje artystki można podziwiać do stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group