• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 12:01
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2576
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wernisaż wystawy Dominika Mysiaka pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 10 grudnia 2011, 16:11
Aktualizacja: 16:12
Autor: Sven
Fot. Sven
Wałbrzyszanin, który „za chlebem” zawędrował do Wrocławia, ale nie zapomniał o korzeniach, tym bardziej, że inspiruje go krajobraz poprzemysłowy, będący nieodłącznym elementem wałbrzyskiego krajobrazu.

Wystawa, którą udostępniono w Atrium Biblioteki pod Atlantami jest początkiem serii wymyślonej przez Piotra Jonka, której celem jest prezentacja artystów wywodzących się z Wałbrzycha i z różnych powodów działających poza naszym miastem. Dzisiaj jednak trudno mówić o szczegółach, bo przyszły rok dla wałbrzyskiej kultury będzie wyjątkowo trudny pod względem finansowym. Poza tym czeka nas zmiana dyrektora Biblioteki po Atlantami, a co za tym idzie – nowe koncepcje i kierunki działania.

Dominik Mysiak jest absolwentem Wydziału Szkła i Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ze szkłem rozstał się jednak wkrótce po obronie dyplomu, bo nie było go stać na założenie pracowni, a poza tym polski rynek na szkło artystyczne jest wyjątkowo mały. Zamierza jednak w przyszłości wrócić do szkła:

- Chciałbym kiedyś wrócić do szkła jako tworzywa. Szczególnie interesuje mnie szkło płaskie, bo wymaga bardziej malarskiego myślenia, które można przenieść na ten specyficzny materiał.

Jak na razie jednak Dominik Mysiak skupia się na malarstwie i rysunku. Zaprezentowane prace zostały wykonane tuszem i ołówkiem.

- Od dłuższego czasu interesują mnie motywy industrialne, a tak się szczęśliwie złożyło, że w mieście, z którego pochodzę są one na wyciągnięcie ręki. Zdaje sobie sprawę, że mieszkańców Wałbrzycha taki krajobraz może przytłaczać i przygnębiać, ale ja chcę pokazać, że jest w tym jakiś urok. Jednocześnie nie traktuję pejzażu jako obrazu realistycznego, ale jako pretekst do namalowania obrazu jako takiego – zakończył artysta.

Był to ostatni w tym roku wernisaż w Bibliotece pod Atlantami. Na kolejne zaprosimy już w styczniu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group