Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4410
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wiata, platforma, ścieżka...

Sobota, 18 lutego 2023, 6:44
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wiata, platforma, ścieżka...
Fot. UM Boguszów–Gorce
Budowa nowej wiaty turystycznej i nie tylko w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie” to zadania, które będą wkrótce realizowane w Boguszowie–Gorcach.

Operacja pn. „Zagospodarowanie turystyczne terenu dla miejsc odpoczynku turystów u podnóża Chełmca” mająca na celu budowę na terenie Gminy Miasto Boguszów-Gorce wiaty turystycznej wraz z infrastrukturą oraz platformy widokowej przy szlaku prowadzącym na górę Chełmiec w celu poszerzenia oferty o nowy element infrastruktury turystycznej
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD.
Przewidywane wyniki operacji: Podniesienie standardu i atrakcyjności turystycznej obszaru LGD, uzupełnienie oferty turystycznej na terenie obszaru LGD i poprawa jej kompleksowości, co będzie miało przełożenie na wzrost ruchu turystycznego.

Wartość inwestycji wynosi 239 406,72 zł.
Uzyskane dofinansowanie: 117 317,00 zł.

Umowa w ramach zadania została zawarta z wykonawcą – MASTERCRAFT Paweł Janik z Boguszowa-Gorc. Zakres robót obejmuje przede wszystkim wykonanie wiaty turystycznej, platformy widokowej, ścieżki prowadzącej do platformy, montaż elementów infrastruktury turystycznej (ławek, paleniska, ławostołu, stojaków na rowery).

Twoja reakcja na artykuł?

9
56%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
31%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group