Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński w Głuszycy

Poniedziałek, 13 maja 2013, 9:05
Aktualizacja: 23:04
Autor: red.
Głuszyca: Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński w Głuszycy
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w głuszyckim Centrum Kultury–MBP odbyło się spotkanie otwarte z Markiem Kuchcińskim – Wicemarszałkiem Sejmu RP. Spotkanie w Głuszycy było jednym z wielu spotkań kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami w ramach projektu „Alternatywa dla Polski”.

-Chcemy podzielić się z Państwem naszymi przemyśleniami i propozycjami, które nazywamy alternatywą dla tego, co dzisiaj dzieje się w Polsce. Jeździmy, by podzielić się uwagami i zasięgnąć Państwa opinii, zwłaszcza krytycznych, jeżeli dotyczą naszej działalności, ale przede wszystkim, aby zachęcić do aktywniejszego angażowania się w życie publiczne – powiedział na wstępie Marek Kuchciński.

Następnie Wicemarszałek Sejmu omówił kilka ważnych zagadnień programowych. Jako pierwsze z nich wymienił rosnące od pięciu lat bezrobocie. Jako receptę na brak pracy Marek Kuchciński zaproponował zmianę w systemie podatkowym. Propozycja zakłada podniesienie podatków dla najlepiej zarabiających, a także preferencje i ulgi podatkowe dla tych, którzy tworzą miejsca pracy, specjalne kredyty dla przedsiębiorców oraz obniżenie kosztów pracy.

Kolejną ważną sprawą, która została omówiona była polityka mieszkaniowa, łącząca się z polityką prorodzinną. Marek Kuchciński mówił o preferencyjnych kredytach mieszkaniowych, ulgach dla rodzin wielodzietnych, dopłatach i wsparciu finansowym dla rodzin z dziećmi – tysiąc złotych miesięcznie na każde dziecko - nawet kosztem zwiększenia deficytu budżetowego.

Emerytury i system emerytalny to kolejny ważny element wypowiedzi Marka Kuchcińskiego. PiS nie zgadza się na taki wiek emerytalny, jaki obowiązuje obecnie.

-Jedną z pierwszych decyzji po zmianie tego rządu będzie przywrócenie wieku emerytalnego 60 i 65 lat – powiedział Wicemarszałek Sejmu.

Wielkim skandalem, katastrofą i oszustwem Marek Kuchciński nazwał Otwarte Fundusze Emerytalne. Powiedział, że obowiązkowe składki zostały przekazane prywatnym instytucjom, nad którymi nie ma żadnej kontroli i z tym należy skończyć.

Poważne zmiany Wicemarszałek zapowiedział też w systemie edukacyjnym. Stwierdził, że należy zlikwidować gimnazja, przywrócić system szkoła podstawowa – liceum – bezpłatne studia. Należy również przywrócić szkolnictwo zawodowe z prawdziwego zdarzenia.

Po przedstawieniu przez Marka Kuchcińskiego powyższych elementów programu przyszedł czas na zadawanie pytań przez uczestników spotkania. Tematyka pytań była bardzo szeroka: od spraw personalnych i administracyjnych, poprzez służbę zdrowia, politykę zagraniczną, bezpieczeństwo, zatrudnienie aż po sprawę koncesji dla TV Trwam. Na wszystkie te pytania Marek Kuchciński starał się odpowiedzieć. Gdy sprawa dotyczyła sytuacji lokalnej, odpowiedzi udzielała też obecna na spotkaniu posłanka Anna Zalewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group