Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4846
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce/Kraj: Wicemistrzowie z Boguszowa–Gorc

Wtorek, 26 kwietnia 2022, 9:34
Aktualizacja: 9:39
Autor: PAW
Boguszów-Gorce/Kraj: Wicemistrzowie z Boguszowa–Gorc
Fot. Dominika Urbaniak
W miniony weekend w Liskowie odbyły się Finały Mistrzostw Polski Dubletów. SKF Sudety Petanque Boguszów–Gorce reprezentowała jedna ekipa w składzie: Dawid Matuszewski oraz Sergiusz Gądek.

I grupa:

W pierwszym meczu turnieju niestety nasza drużyna poległa 7-13 przeciwko Rafałowi Kaczmarkowi i Jędrzejowi Śliżowi. W drugim meczu w grupie Sergiusz z Dawidem wygrali 13-4 z Romanem Kempą i Jędrzejem Wyczlingiem. Pierwszą grupę nasza ekipa zakończyła na 2 miejscu.

II grupa:

Pierwszy mecz zakończył się walkowerem 13-0, ponieważ nie stawiła się drużyna: Ługowski Paweł, Stolarski Sławomir. W drugim meczu nasze chłopaki spotkały się z Tomkiem Korniłowiczem oraz Maurycym Klimaszewskim. Po dobrym meczu SKF było górą z wynikiem 13-9. Dzięki dwóm zwycięstwom kończymy grupę na 1. miejscu.

III grupa:

Trzecia grupa była rozgrywana systemem każdy z każdym między 6 drużynami. Nasze chłopaki zanotowali tutaj 4 zwycięstwa i 1 porażkę:

13-2 przeciwko Markowi oraz Piotrowi Kurzynce
13-0 przeciwko Dariuszowi Przybylskiemu i Mariuszowi Susce
13-11 przeciwko Błażejowi Twardowskiemu i Konradowi Bronieckiemu
13-4 przeciwko Karolowi Szulcowi i Markowi Rajsowi
9-13 przeciwko Andrzejowi Śliżowi i Szymonowi Kubiesie

Pomimo porażki, Dawid z Sergiuszem wyszli do play-off z grupy z pierwszego miejsca.

Faza play-off:

W 1/8 pokazali świetny poziom gry i pokonali 13-0 Biadasiewicza Tomasza i Cisaka Tomasza. W 1/4 czekali już Marcin Sternicki i Kuba Grzybowski, pomimo bardzo wyrównanej walki nasi zawodnicy mieli kontrolę nad meczem od początku aż do samego końca i mecz zakończył się wynikiem 13-8 dla boguszowskiej ekipy. Podczas półfinału nasi zrewanżowali się 13-9 na Andrzeju Śliżu i Szymonie Kubiesie. Równa i konsekwentna gra pozwoliła awansować do finału i powalczyć o Mistrzostwo. Niestety, finał nie poszedł po myśli Dawida i Sergiusza, pomimo starań i podjętej walki nie byli w stanie podołać narzuconemu tempu przez Tomasza Lipczyńskiego i Rafała Grzelczaka i polegli 5-13.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group