Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5121
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiceprezydent z medalem

Poniedziałek, 27 czerwca 2022, 6:46
Aktualizacja: 10:18
Autor: PAW
Wałbrzych: Wiceprezydent z medalem
Fot. Wacław Kwieciński
Kolejną osobą zasłużoną dla Związku Sybiraków jest tym razem kobieta piastująca ważny urząd w naszym mieście. Jest to Wiceprezydent Wałbrzycha dr Sylwia Bielawska.

Decyzją Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu została zgłoszona do wyróżnienia odznaczeniem resortowym Pro Patria, które to uzyskało akceptację Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Uroczyste wręczenie medalu miało miejsce podczas Koncertu Tobie Ojczyzno pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polski oraz Patronatem Honorowym Marszałka na Sejm Rzeczypospolitej Polski, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych , Instytutu Pamięci Narodowej, Marszałka Dolnego Śląska, Prezydenta Miasta Wałbrzycha i patronata medialnego TVP3 Wrocław w dniu 11 czerwca 2022r.

Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu tak prezentuje laudację dr Sylwii Bielawskiej, zastępcy Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

"Dr Sylwia Bielawska to niekwestionowany autorytet moralny i intelektualny w swoim środowisku. Jest znana z tego, że zawsze wychodzi naprzeciw zarówno sprawom stowarzyszeń jak i innych organizacji działających na terenie aglomeracji wałbrzyskiej.
Najważniejsze jest jednak to, że członkowie stowarzyszeń kombatanckich w tym Związek Sybiraków zawsze mogą liczyć na jej pomoc, wsparcie i opiekę. Nie ma dla dr Sylwii Bielawskiej problemów jakim nie stawiłaby czoła. Zawsze z dużym zaangażowaniem uczestniczy w życiu naszej organizacji i reaguje na bieżące potrzeby Związku. Jako z-ca prezydenta Miasta Wałbrzycha sprawująca merytoryczna opiekę nad oświatą i instytucjami kultury doprowadziła do regularnych spotkań Sybiraków z młodzieżą, dzięki czemu kultywowana jest pamięć a także tworzy się więź międzypokoleniowa wśród wałbrzyszan. Podejmuje skutecznie działania mające na celu przenieść niepodległościowe tradycje we współczesność oraz pomaga organizacji wielu spotkań kultywujących o „Golgocie Wschodu”. Jest żarliwą patriotką, która z pieczołowitością hołubi i propaguje martyrologię Polaków z czasów II wojny światowej i okresu powojennego. Z tego też względu na wniosek Zarządu Oddziału Związku Sybiraków, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jan Józef Kasprzyk wyróżnił Panią Sylwię Bielawską Medalem Pro Patria".

Twoja reakcja na artykuł?

8
44%
Cieszy
7
39%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group