Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3416
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Widać efekty

Czwartek, 19 listopada 2020, 11:36
Autor: red
Wałbrzych: Widać efekty
Fot. Obwodnica Wałbrzych
Prace budowlane realizowane przez Budimex na budowie obwodnicy Wałbrzycha są zaawansowane na poziomie 65%.

Na budowie pracuje każdego dnia ok. 350 osób i 170 jednostek sprzętowych przy realizacji m.in. robót ziemnych i nawierzchniowych, prac brukarskich, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego.

Na tzw. starej część obwodnicy trwają prace związane z montażem ekranów akustycznych. Wykonywana jest również konstrukcja z koszy gabionowych na skarpach. Na estakadzie ES/Z/5 została zabetonowana jezdnia prawa ustroju niosącego, natomiast nitka lewa jest w trakcie szalowania i zbrojenia. Dochodzący do estakady lewy mur oporowy z koszy gabionowych został wykonany w całości, prawa strona jest w trakcie realizacji.

Przy rondzie TESCO trwają zaawansowane prace brukarskie. Nieopodal na prawej jezdni ul. Łączyńskiego wykonywana jest stabilizacja gruntu pod przyszłe roboty nawierzchniowe. Wiadukt przy ul. Reja w zakresie robót żelbetowych i asfaltowych wykonany jest w 100%. Obecnie trwa montaż barier energochłonnych i niebawem rozpocznie się montaż elementów ekranów akustycznych. Kładka położona przy ul. Św. Kingi wykonana jest w 98%, a pozostał do wykonania początkowy bieg schodowy o wys. 1,5 m oraz montaż pozostałych barier.

W wybranych miejscach konieczność wprowadzenia zmian do projektu budowlanego, co jest poza odpowiedzialnością od generalnego wykonawcy, wstrzymuje w tej chwili postęp prac. Tak jest na wysokości ul. Reja, Placu Grunwaldzkiego, czy skrzyżowania ul. Starachowickiej oraz ul. Żeromskiego.

Obwodnica Wałbrzycha to ważny projekt z perspektywy mieszkańców miasta. Droga poprawi komfort i szybkość komunikacji do zakładów pracy, szkół oraz obiektów publicznych. Obwodnica Wałbrzycha realizowana jest od ub. roku. Termin kontraktowy zakończenia prac to czerwiec 2021 roku, a wartość inwestycji to 249 637 589,90 zł netto.

Twoja reakcja na artykuł?

15
41%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
18
49%
Złości
3
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group