Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4277
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Więcej atrakcji

Poniedziałek, 13 lipca 2020, 11:23
Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca 2020, 8:23
Autor: red
Wałbrzych: Więcej atrakcji
Fot. organizatorzy
W okresie wakacji Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na wiele wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców – wakacyjne zajęcia edukacyjne dla dzieci, Rodzinne Niedziele z atrakcjami dla całej rodziny, Nocne Zwiedzanie dla głodnych wyjątkowych wrażeń oraz spotkanie autorskie z fotografem Marcinem Ryczkiem.

Od lipca w Starej Kopalni można skorzystać z oferty Wakacje w Starej Kopalni – znajdują się w niej zajęcia muzealne jak Szychta Fuksów, gry terenowe odbywające się na terenie całego obiektu oraz warsztaty ceramiczne (m.in. kalkomania czy tworzenie małej formy rzeźbiarskiej). Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie www.starakopalnia.pl. Instytucja przygotowała też ofertę dla całej rodziny – w ostatnią niedzielę miesiąca (start od 26 lipca) będą się odbywały warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej oraz zajęcia muzealne, w których mogą uczestniczyć dzieci wraz z rodzicami. Szczegóły wkrótce na stronie obiektu.

W każdą lipcową sobotę turyści mogą wybrać się na Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni połączone z pracami górniczymi pod okiem przewodnika-byłego górnika, który wprowadzi uczestników w górniczy świat i pokaże na czym polegała ta ciężka praca. Przy okazji można też będzie usłyszeć wiele ciekawostek czy górniczych anegdot. Wydarzenie przeznaczone dla osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona – informacje i bilety znajdują się na stronie Starej Kopalni. Start o godzinie 21.00.

W najbliższą sobotę, 18 lipca o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Ryczkiem – fotografem i autorem wystawy „Harmony”, która gości w przestrzeniach Starej Kopalni od końca lutego. Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura. Fotografie Marcina Ryczka prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Japonii, USA, Niemczech, Chinach, Holandii, Rumunii, Indiach, Anglii, Austrii, Danii, Włoszech, Serbii, Tajwanie i Francji. Znalazły się na łamach największych światowych magazynów, dzienników i serwisów internetowych. Na wystawie oprócz fotografii z różnych zakątków świata znajduje się także niesamowita instalacja wykonana z 1000 sztuk żurawi origami, które powstały podczas warsztatów w Starej Kopalni.

Harmonogram sobotniego wydarzenia wygląda następująco:
16:00 – sesja muzyki relaksacyjnej – GONGI – Mirosław Sopicki,
16:20 – oprowadzanie po wystawie Harmony przez autora Marcina Ryczka,
17:00 - spotkanie z artystą w Kawiarni Sztygarówka.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Wystawa dostępna jest do 2 sierpnia 2020 r. Kurator wystawy: dr Krzysztof Przylicki.

Do końca września obowiązuje specjalna letnia promocja, której inicjatorami są Stara Kopalnia oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Kupując bilet na zwiedzanie jednej atrakcji można otrzymać 10% zniżki na bilet do drugiej atrakcji. Wspólna oferta obu instytucji to idealne rozwiązanie dla turysty, który ma do zagospodarowania jeden dzień w Wałbrzychu. Warto podkreślić, że oba obiekty w każdy weekend w okresie letnim promują ofertę Wałbrzycha w okolicznych atrakcjach turystycznych (m.in. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy czy Muzeum Kolejnictwa Śląskiego w Jaworzynie Śląskiej).
Stara Kopalnia zaprasza codziennie na zwiedzanie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście
o godzinie 16.00), w soboty i niedziele ostatnie wejście odbywa się o godzinie 17.00. Podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, na terenie obiektu znajdują się dozowniki
z płynem dezynfekującym. Dla najmłodszych turystów przygotowana jest specjalna karta zadań do wykonania na trasie. Bilety dostępne w kasie lub online na www.starakopalnia.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group