Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Więcej czytelników

Wtorek, 16 listopada 2021, 9:22
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Więcej czytelników
Fot. użyczone
Rośnie liczba nowych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jedlinie–Zdroju. – Na różne sposoby zachęcamy naszych mieszkańców do korzystania z bogatych zbiorów bibliotecznych. Jednym z nich jest program „Mała książka – wielki człowiek!”, który jest skierowany do najmłodszych – mówi Burmistrz Leszek Orpel, który osobiście wręczał wyprawki uczniom jedlińskiej „zerówki”.

Program „Mała książka - wielki Człowiek” ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym z roczników 2015-2018, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową „Wyprawkę Czytelniczą” na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową pozycję „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

- Myślimy także o starszych czytelnikach. Miłośnicy beletrystyki mogą już korzystać z nowoczesnych rozwiązań oferowanych na platformie „Legimi”. W Naszej bibliotece można uzyskać bezpłatny dostęp do eboków i audiobooków. Ponadto oferujemy ponad 3 miliony publikacji naukowych w ramach wypożyczalni Academica – opowiada Leszek Orpel.

Academica to administrowany przez Bibliotekę Narodową polski system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych, pełniący także funkcję biblioteki cyfrowej. Zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy ponad 1250 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism), potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

- Oczywiście oferujemy także tradycyjne książki, których lista stale się wydłuża. Ostatnio zakupiliśmy kilkadziesiąt nowych pozycji, dzięki uzyskanemu wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin biblioteki w Jedlinie-Zdroju, nie tylko mieszkańców naszego miasta – zachęca Dorota Romanowska, kierownik biblioteki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group