Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Więcej na odbudowę uzdrowiska

Sobota, 26 marca 2022, 10:14
Aktualizacja: 10:17
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Więcej na odbudowę uzdrowiska
Fot. JAZ
Wszyscy pamiętamy dramat mieszkańców i kuracjuszy Szczawna–Zdroju, kiedy kilka lat temu doszczętnie spłonął Zakład Przyrodoleczniczy. Straty finansowe wyliczano w milionach złotych. Zastanawiano się nad formą finansowania odbudowy obiektu.

Obecnie prace są już mocno zaawansowane i czekamy na dalsze decyzje. Na ten moment prace skupiały się na zewnątrz budynku. Zabezpieczono dekoracje i nadszedł czas na dalszą fazę odbudowy.

- Zabezpieczono bryłę, stropy, wykonano dach, stolarkę okienną. Udało się to między innymi dzięki dotacji z rezerwy Premiera Mateusza Morawieckiego. Teraz bezpośrednio z budżetu województwa przyznaliśmy blisko 5 milionów złotych na prace wewnątrz, a resztę środków zapewni spółka – mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

To pozwoli na wykonanie hydroizolacji ścian piwnicznych oraz wykonanie wszelkich prac przygotowawczych, takich jak demontaż wewnątrz obiektu.

Przypomnijmy, że pierwsze prace rozpoczęto trzy miesiące po pożarze z marca 2018 roku. Pierwsza kondygnacja obiektu została zabezpieczona i przykryta betonowym stropem. W kolejnych miesiącach wymieniano w budynku okna i drzwi. Nad zakładem pojawił się także nowy dach.

- Dołożymy wszelkich starań, aby odbudować Zakład - a dzisiejszy dzień jest kolejnym milowym krokiem w tym kierunku – deklaruje wicemarszałek Grzegorz Macko.

Marszałek również podkreślił, że zarząd województwa zdecydował o skierowaniu dodatkowych środków na dolnośląskie uzdrowiska, ponieważ ich rozwój jest dla regionu priorytetem - zwłaszcza, że zlokalizowane są one w południowej, sudeckiej części województwa, która przez lata pozostawała niedofinansowana. Samorządowe dotacje popłynęły w ostatnim czasie także do Lądka-Zdroju oraz do spółki Sanatoria Dolnośląskie.

Twoja reakcja na artykuł?

15
71%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
3
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group