Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2601
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Więcej pociągów na trasie Szklarska Poręba–Wałbrzych–Wrocław

Sobota, 26 listopada 2016, 10:10
Aktualizacja: 13:01
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Więcej pociągów na trasie Szklarska Poręba–Wałbrzych–Wrocław
Fot. red
Od 11 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład pociągów.

D6: Szklarska Poręba - Jelenia Góra - Wałbrzych – Wrocław

Na tej linii wzrośnie liczba połączeń. Z Wałbrzycha do Wrocławia pociągi pojadą co godzinę, ze wzmocnieniami w szczycie. Na pozostałym odcinku połączenia będą dostępne co dwie godziny, przy czym między Jelenią Górą a Wałbrzychem w szczycie dostępne będą wzmocnienia - pociągi pojadą co godzinę. Pociąg Wilczka spółki Przewozy Regionalne, złożony z tradycyjnego składu wagonowego z lokomotywą, zostanie zastąpiony przez elektryczny zespół trakcyjny Kolei Dolnośląskich - spowoduje to skrócenie czasu porannego dojazdu z Jeleniej Góry do Wrocławia o ponad pół godziny. Ponadto, w celu poprawy komfortu podróży, zróżnicowane zostaną godziny odjazdu z Wrocławia składów kończących bieg w Wałbrzychu (podmiejski ruch dowozowy, odjazdy kwadrans przed pełną godziną) oraz jadących do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby (ruch regionalny, odjazdy kwadrans po pełnej godzinie).

Na linii nadal kontynuowane będą prace modernizacyjne - w związku z tym rozkład jazdy w ciągu roku niestety ulegać będzie korektom - należy spodziewać się przesunięć godzin odjazdu pociągów, o których będziemy pasażerów informować na bieżąco.

D15: Wałbrzych - Kłodzko - Kudowa-Zdrój / Międzylesie

Na linii wzrośnie liczba par połączeń - uruchomiony zostanie pociąg umożliwiający poranne dojazdy do Wałbrzycha, zlikwidowana zostanie dotkliwa przerwa między pociągami w środku dnia. Niektóre pociągi będą wydłużone z Kłodzka do Międzylesia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group