Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Więcej wydarzeń

Środa, 10 lutego 2021, 10:28
Autor: red
Wałbrzych: Więcej wydarzeń
Fot. organizatorzy
Od początku lutego Stara Kopalnia w Wałbrzychu przyjmuje turystów w swoich przestrzeniach. Dostępna jest trasa zwiedzania, wystawa Jana Lebensteina, a w najbliższą sobotę odbędzie się pierwsze w tym roku Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi.

Na zwiedzanie Stara Kopalnia zaprasza codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00 (ostatnie wejście o 15.00) oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00). Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem w pełnym reżimie sanitarnym. Obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic, dystans społeczny oraz dezynfekcja rąk (na terenie obiektu znajdują się punkty z płynem do dezynfekcji). Na trasie zwiedzanie pojawiło się wiele nowości – chodnik podziemny został wzbogacony o kolejne elementy ekspozycji. Odnowiona została również dołowa lokomotywa akumulatorowa Ldag-05.

W sobotę, 13 lutego Stara Kopalnia organizuje Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Jest to ciekawa propozycja na nietypowe spędzenie Dnia Zakochanych. Każdy uczestnik otrzymuje specjalny ekwipunek i wykonuje prace górnicze, które czekają na trasie. Dwie godziny niezapomnianych emocji i świetnej zabawy. Liczba miejsc jest ograniczona, wydarzenie jest skierowane do osób powyżej 10-go roku życia. Bilety i szczegóły są dostępne na www.starakopalnia.pl.

Stara Kopalnia prowadzi także stacjonarnie warsztaty ceramiczne w pełnym reżimie sanitarnym i w ograniczonej liczbie osób. W wersji online prowadzone są zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolaków. W bogatej ofercie edukacyjnej znajdują się także lekcje muzealne, które pozwolą uczestnikom poznać specyfikę pracy górnika w przystępny dla dzieci sposób. Szczegółowy program znajduje się na stronie instytucji.

21 lutego odbędzie się otwarcie wystawy Anity Andrzejewskiej OUTSIDE IN w ramach V Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. Anita Andrzejewska to Absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Gallerie Camera Obscura w Paryżu. Specjalizuje się w tradycyjnej fotografii srebrowej. Stypendystka Ministra Kultury. Zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych. Swoje prace wystawiała w Islandii, Japonii, Kanadzie, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji. Jest autorką kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, w Stambule, w Turynie i Genui, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie, Jazdzie. Prowadzi warsztaty oraz kursy fotograficzne dla młodzieży i dorosłych oraz plastyczne dla dzieci, oparte na idei rozwoju osobistego i komunikacji poprzez sztukę. Wykorzystuje w nich swoje wieloletnie doświadczenie artystyczne, praktykę uważności i psychologię kontemplatywną, wierząc, że twórcze działanie i dążenie do piękna są wrodzonymi potrzebami człowieka, które pozwalają dotrzeć do jego najgłębszego potencjału i komunikować się poza wszelkimi różnicami wiekowymi, kulturowymi czy środowiskowymi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 i będzie podzielone na grupy: I grupa 17.00 – 17.25, II grupa 17.30 -17.55, III grupa 18.00 – 18.25, IV grupa 18.30 – 18.55, V grupa 19.00 – 19.25, VI grupa 19.30 – 19.55. Konieczna jest wcześniejsza awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl, podczas wydarzenia obowiązuje również zasłanianie ust i nosa maseczką lub przyłbicą oraz zachowanie dystansu. Ekspozycja będzie dostępna w galerii budynku B10 do 10 kwietnia 2021.

W przestrzeniach instytucji można zobaczyć również wystawę malarstwa Jana Lebensteina. W Galerii Sztuki Współczesnej znajduje się ponad 70 prac artysty pochodzących z różnych okresów jego działalności. Wstęp na ekspozycję jest wolny, czynne codziennie w godzinach 10.00-17.00.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
3
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group