Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 1716
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieczory kina plenerowego –finał

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 sierpnia 2013, 9:00
Autor: red
Fot. red
Już w najbliższy piątek zapraszamy na ostatnie spotkanie z filmem czeskim w ramach wieczorów kina plenerowego.

Tym razem w wałbrzyskim amfiteatrze zaprezentowany zostanie film pt. „Wycieczkowicze” w reżyserii Jiří Vejdělek.

Film opowiada o grupie czeskich wczasowiczów, którzy wyjeżdżają na tygodniowe wakacje nad Adriatyk. Będziemy mięli okazję zaobserwować mieszankę różnorodnych typów ludzkich i charakterów: bystrą kobietą, która zabiera swoich upartych, drażliwych rodziców na urlop, przeciętną gwiazdeczkę pop, parę homoseksualistów, nastoletnie seksbomby, dwójkę dzieci i ich rodziców, homofobów, pasjonata literatury sience-fiction. Komplikacje, przeszkody, drobne przygody, wszystko to spowoduje, że wakacje stają się dla ich uczestników momentem przełomowym.

(źrodło: filmweb).

Przed projekcją rozstrzygnięty zostanie konkurs pn. „Sąsiedzi – jak to jest przy granicy?” zorganizowany przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Adalbertinum z Hradec Kralove, a zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 oraz budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

Podczas finału zaprezentowane zostaną i nagrodzone najlepsze produkcje, najwyżej ocenione zarówno przez jurorów, jak i publiczność.

Start jak zwykle o 21:30.

Ubierzcie się ciepło, w nocy może być zimno. W przypadku deszczowej aury projekcja zostanie przeniesiona do WOK na Białym Kamieniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group