Czarny Bór: Wiele medali w Finale „Celuj w Igrzyska"

Środa, 11 marca 2015, 14:12
Aktualizacja: 14:13
Sporo krążków przywieźli ze sobą biathloniści Melafiru Czarny Bór.

Z dorobkiem 2 złotych, 2 srebrnych i 1 brązowego medalu wrócili zawodnicy z finału „Celuj w Igrzyska", który to finał odbył się w Dusznikach Zdroju.

Karol Turek zdobył brąz w biegu indywidualnym i srebro w biegu sprinterskim juniorów młodszych. Z jednym niecelnym strzałem na najwyższym stopniu podium stanął Przemysław Pancerz w biegu sprinterskim. W biegu indywidualnym juniorek młodszych 5. miejsce przypadło Paulinie Król, która w drugim dniu rywalizacji, zdobyła złoto w biegu sprinterskim. Mateusz Janik zdobył srebro w biegu sprinterskim, a Bartłomiej Filip zajął 5. miejsce.

Młodzicy i młodzicy młodsi rywalizowali w Mistrzostwach Polski Młodzików. Mistrzostwo Polski Młodzików wywalczyła sztafeta UKN Melafir Czarny Bór w składzie: Krystian Kałużny, Wojciech Janik, Wojciech Filip, a w kategorii młodziczek młodszych 4. miejsce dla UKN Melafir (Paulina Wąsala, Karolina Baraniec, Martyna Dybiec). Młodzicy młodsi w składzie: Adrian Pyrdoł, Michał Baraniec, Paweł Wąsala wywalczyli brąz, a koleżanki srebro (Martyna Poręba, Weronika Maciosz, Maja Piasecka).

W drugim dniu rywalizacji na drugim miejscu podium stanął Wojciech Janik, 4. był Wojciech Filip i 6. Krystian Kałużny. Młodziczki – 4. miejsce przypadło Paulinie Wąsali, a 6. Karolinie Baraniec.

W rywalizacji sprinterskiej na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Filip, na drugim miejscu stanął Krystian Kałużny, a tuż za podium Wojciech Janik. Paulina Wąsala zdobyła 6. miejsce. W kategorii młodzik młodszy Adrian Pyrdoł ukończył zawody na 4. lokacie, Paweł Wąsala na 6. miejscu, a Martyna Poręba również na 6. miejscu.

W ogólnej klasyfikacji juniorów młodszych „Celuj w Igrzyska", Karol Turek zakończył rywalizację na drugim miejscu, Przemysław Pancerz na czwartym, Robert Szczepaniak na szóstym, juniorka młodsza Paulina Król stanęła na drugim miejscu podium. W kategorii młodzik całe podium zajęli zawodnicy z Czarnego Boru - złoto Wojciech Filip, srebro Krystian Kałużny i brąz Wojciech Janik. Paulina Wąsala została sklasyfikowana na piątym miejscu. Adriana Pyrdoł w kategorii młodzik młodszy wywalczył brąz.

Klasyfikacja generalna „Celuj w Igrzyska" 2014/2015 - na 18 klubów UKN Melafir Czarny Bór zajął drugie miejsce.