Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 5087
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Chwaliszów: Wiele spraw w niewielkim Chwaliszowie

Czwartek, 5 marca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:29
Autor: red
REGION, Chwaliszów: Wiele spraw w niewielkim Chwaliszowie
Fot. red
Bardzo dużą frekwencją charakteryzowało się zebranie sołeckie w Chwaliszowie, w gminie Stare Bogaczowice. Uczestniczyło w nim 61 mieszkańców.

Wybrany na przewodniczącego zebrania Tomasz Fąka zaproponował, by w pierwszej kolejności omówić problem transportu publicznego, korzystając z obecności szefa firmy obsługującej przewozy z terenu Chwaliszowa. Zastępca wójta gminy przedstawił dotychczasowe działania władz gminy w celu zapewnienia mieszkańcom Chwaliszowa dojazdu do Świebodzic, Wałbrzycha i Starych Bogaczowic, omówił szczegóły planowanego połączenia, na które o koncesję ubiega się Pan Kołakowski.

Wójt Gminy w uzupełnieniu poinformował o wynikach negocjacji z przewoźnikiem oraz o decyzji Rady Gminy w sprawie przesunięcia w budżecie gminy środków niezbędnych do realizacji tego zamierzenia. Wójt poinformował mieszkańców, że będzie kontrolował nowowprowadzony kurs pod względem ilości pasażerów i jeżeli okaże się, że korzysta z niego dużo osób i jest on opłacalny, to zgodnie z umową z przewoźnikiem zostanie zmniejszona kwota dopłaty. W trakcie dyskusji mieszkańcy postulowali uruchomienie innych dodatkowych kursów. Ustalono, że nowo wybrany sołtys wraz z radą sołecką przeprowadzą wśród mieszkańców ankietę dotyczącazapotrzebowania na dodatkowy kurs oraz godzin w jakich miałby funkcjonować.

Po zakończeniu dyskusji na temat przewozów, sprawozdanie z działalności Rady Sołeckiej w okresie minionej kadencji złożył sołtys Arkadiusz Karczmarz.

Po wyborze komisji skrutacyjnej przystąpiono do wyboru sołtysa, którym został ponownie Arkadiusz Karczmarz i Rady Sołeckiej, w skład której w wyniku głosowania weszli: Piotr Zator, Wioleta Syc i Jacek Dębicki.

W dalszej części zebrania zgromadzeni mieszkańcy poruszyli problemy związane z odbiorem śmieci i usytuowaniem lokalizacji pojemników, czyszczeniem poboczy, ograniczeniem prędkości samochodów ciężarowych i remontu dróg. Wójt Mirosław Lech mówił o poprawie bezpieczeństwa poprzez budowę chodnika i oznaczenie przejść dla pieszych. Wspomniał również o pracach związanych z utrzymaniem koryta rzeki oraz pobocza jezdni.

Na wniosek mieszkańców raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące wójt będzie pełnić dyżur w świetlicy wiejskiej w Chwaliszowie, tak by mieszkańcy, którzy mają problem z dojazdem do Starych Bogaczowic, mogli się spotkać z nim osobiście. Na zakończenie sołtys przedstawił rozliczenie środków zebranych na pomoc pogorzelcom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group