Zurych: Wielki sukces Michała Szymczaka

Piątek, 9 lipca 2010, 11:31
Aktualizacja: 19:21
Michał Szymczak osiągnął życiowy sukces
Młody wałbrzyszanin Michał Szymczak wziął udział w Mistrzostwach świata w Racketlonie, która to impreza odbyła się w szwajcarskim Zurychu. Nasz zawodnik spisał się świetnie i wywalczył brązowy medal.

Racketlon to dyscyplina sportu, w której rywalizuje się w tenisie stołowym, ziemnym, squashu i badmintonie.

W kategorii do lat 16 w grze podwójnej Michał Szymczak grając w parze z Marcinem Nowakiem zdobyli brązowe medale. Należy w tym miejscu wspomnieć, że Michał występuje na co dzień w wałbrzyskiej lidze squasha i tu właśnie doskonali tę dyscyplinę.

Równolegle do Mistrzostw Świata rozgrywany był turniej w randze Super Serii do lat 16 w Racketlonie. Michał Szymczak potwierdził swoje olbrzymie możliwości i w grze pojedynczej zajął 1 miejsce.