Czytających: 5076

Wałbrzych: Wielki sukces wałbrzyskich tenisistów stołowych

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 13:17
Tenisiści stołowi AZS PWSZ zostali po raz trzeci z rzędu akademickimi Mistrzami Polski.

To bezprecedensowy sukces naszej drużyny, bowiem w historii Akademickich Mistrzostw Polski żadnej uczelni nie udało się zdobyć trzy razy złotego medal pod rząd. Dokonali tego wałbrzyszanie, grając w Warszawie w składzie Piotr Chodorski (wygrał wszystkie swoje mecze podczas mistrzostw), Robert Floras, Tomasz Durajczyk, Paweł Fertikowski i Wojciech Niedźwiedzki. AZS PWSZ pokonał podczas finałowego turnieju Politechnikę Poznańską, UE Kraków, SGGW Warszawa, PWSZ Zamość po 3:0, w półfinale wygrał z Politechnika Rzeszowską 3:1, a w pasjonującym finale wygrał z ALK Warszawa 3:2. Czwarty raz z rzędu nasz zespół został też mistrzem akademickim w kategorii PWSZ. W czerwcu AZS PWSZ Wałbrzych będzie reprezentował Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy w Czechach, a w sierpniu podczas Uniwersjady na Tajwanie.