Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 4259
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: „Wieś polska w malarstwie i grafice"

Poniedziałek, 6 lipca 2015, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 7 lipca 2015, 12:03
Autor: opr.red.
Szczawno-Zdrój: „Wieś polska w malarstwie i grafice
Fot. użyczone
3 lipca w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnie Zdroju odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Wieś polska w malarstwie i grafice.

Na otwarcie obok Wójtów i Burmistrzów gmin powiatu, radnych oraz zaproszonych gości przybył pomysłodawca i inicjator wystawy - Marszałek Tadeusz Samborski. Jednocześnie jest on patronem niniejszej wystawy wraz z gospodarzem Powiatu Wałbrzyskiego - Starostą Jackiem Cichurą.

Wystawa nie byłaby możliwa bez uprzejmości Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego skąd pochodzi kolekcja prezentowanych zbiorów planszowych oraz Dyrekcji Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A, które umożliwiło ekspozycję w pięknym, klimatycznym budynku Pijalni Wód Mineralnych.

Wystawa będzie prezentowana przez najbliższe 2 tygodnie. Na wystawie prezentowane będą prace z okresu od początku XX wieku do czasów współczesnych. Z uwagi na to, że wystawa ma charakter planszowy i przeznaczona jest do ekspozycji poza siedzibą Muzeum, znalazły się na niej tylko wybrane prace, które według jej autora doskonale odzwierciedlają zbiory Muzeum dotyczące polskiej wsi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group