Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 4850
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wieża płatna i zamykana

Piątek, 1 marca 2024, 15:11
Aktualizacja: 15:14
Autor: red
Wałbrzych: Wieża płatna i zamykana
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Już wkrótce wieża w Parku Sobieskiego ma stać się hitem turystycznym Wałbrzycha. Wieża ma spowodować większe zainteresowanie naszym miastem ze strony turystów.

Wieża w Parku Sobieskiego jest już na ukończeniu. Budzi ona wśród mieszkańców skrajne opinie. Są tacy, którzy uważają, że to dobry pomysł, a wieża ściągnie do maista wielu turystów, a to wiąże się z napływem dodatkowych środków do miasta, ale jets też spora grupa, która ocenia pomysł budowy wieży bardzo sceptycznie i uznaje ta grupa, że w mieście są o wiele pilniejsze sprawy i potrzeby do załatwienia niż budowa wieży widokowej. Prezydent Roman Szełemej niemal wszędzie podkreśla, że budowa wieży to przemyślana decyzja i zdradza też szczegóły dotyczące jej funkcjonowania.

- Obecnie analizujemy, jakie będą optymalne godziny udostępnienia tego obiektu - mówi prezydent. - To obiekt wysokościowy o wysokość mniej więcej 10-piętrowego wieżowca. Musi być to obiekt bezpieczny i dlatego zamierzamy go otwierać w godzinach rannych, około 8.00 lub 9.00 i byłby otwarty w sezonie letnim do godziny 20.00, a w sezonie zimowym raczej do godziny 16.00 będziemy go udostępniać. Dostęp do wieży będzie możliwy po uiszczeniu opłaty. Wstęp dla mieszkańców Wałbrzycha będzie wynosił symboliczną złotówkę, a szacujemy że dla przyjezdnych będzie to 10 złotych. Wieża wymaga utrzymania, oświetlenia, ochrony i te pieniądze będą na jej utrzymanie.

Twoja reakcja na artykuł?

58
27%
Cieszy
21
10%
Hahaha
5
2%
Nudzi
6
3%
Smuci
90
41%
Złości
38
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (127)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group