Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4276
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wieża w trakcie budowy

Piątek, 24 marca 2023, 11:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: red
Wałbrzych: Wieża w trakcie budowy
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Rozpoczęły się prace przy budowie wieży widokowej w Parku im. Jana III Sobieskiego.
- To już trzeci etap rewitalizacji tego miejsca (razem z modernizacją ścieżek). Na ten cel pozyskaliśmy 4.5 mln zł z rządowego programu inwestycyjnego na projekty inwestycyjne związane z turystyką - informuje prezydent Roman Szełemej.

Według projektu, stalowa wieża ma powstać na jednym z tarasów blisko PTTK Harcówka i składać się będzie z dwóch integralnych elementów. Pierwszym jest dwupoziomowa baza tworzona przez pierwszą platformę z obwodowym tarasem widokowym, drugim posadowiona na platformie wieża.

Wieża, planowana na jednym z sąsiadujących z Harcówką tarasów, ma spowodować wzrost atrakcyjności miejsca, parku i całego miasta. Realizacja wieży ma zapewnić możliwość w pełni panoramicznego spojrzenia na centrum i okolice miasta, bez ograniczeń stwarzanych przez rozrośnięte korony drzew.

Projektowany obiekt złożony jest dwóch integralnych elementów. Pierwszym jest dwupoziomowa baza tworzona przez pierwszą platformę z obwodowym tarasem widokowym. Drugim będzie umieszczona na platformie wieża. Dolna część obiektu z rozbudowaną platformą i tarasem, poza funkcją widokową, stworzy dodatkowy plac, miejsce spotkań i wypoczynku. Górna część została rozwiązana funkcjonalnie jako sekwencja 6 równomiernie rozmieszczonych w pionie obwodowych tarasów widokowych, opartych na rzucie sześciokąta foremnego. Tarasy lewitują w powietrzu, optycznie oderwane od centralnego, mieszczącego klatkę schodową, trzonu.

W związku z budową wieży potrzebnych będzie więcej miejsc parkingowych dla turystów odwiedzających wieżę. Miejsca parkingowe będą do dyspozycji w okolicach hali lekkoatletycznej, bo tam zmieści się całkiem sporo samochodów. Dodatkowe miejsca powstaną na bocznych placach ulicy Lotników. Główne wejście będzie właśnie usytuowane na ulicy Lotników od strony hali.

Twoja reakcja na artykuł?

21
37%
Cieszy
5
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
15
26%
Złości
15
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group