Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wizyta honorowej obywatelki miasta

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Sobota, 29 kwietnia 2017, 6:42
Autor: red
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Lucia Chauvet – Honorowa Obywatelka Miasta Jedliny–Zdrój wraz z małżonkiem złożyła wizytę w Urzędzie Miasta, gdzie spotkała się z przedstawicielami samorządu.

Lucia Chauvet spotkała się z burmistrzem Leszkiem Orplem, Przewodniczącą Rady Miasta Marią Drapich, zastępcą burmistrza Romualdem Wysockim, sekretarzem miasta Iwoną Kupiec-Darmetko, dyrektorem Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka – Katarzyną Lepis i dyrektorem Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II – Barbarą Jakacką. Podczas spotkania rozmawiano o aktualnej sytuacji politycznej w Europie i we Francji, gdzie mieszka Pani Lucia. Burmistrz Miasta zapoznał gości z bieżącymi sprawami w tym, z reformą oświaty i sytuacją szkół po 1 września br., a także omówił planowane inwestycje w mieście.

Przedstawiciele miasta przekazali symboliczne souveniry związane z tradycjami wielkanocnymi, z których część wykonali uczniowie obu szkół. Pani Lucia otrzymała także książkę pt. „Dzieje kolei Bystrzycy (Weistritzthalbahn) Świdnica - Jedlina-Zdrój” autorstwa Przemysława Dominasa, w której wraz z opisem linii kolejowej znajdują się historyczne zdjęcia zabytkowego mostu konstrukcji Gerbera nad rzeką Bystrzycą w Jedlinie-Zdroju.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

idler73 29-04-2017 9:00
Francja jest zła, bo nie lubi prezesa ! No gdzie są komentarze zna(f)ców, krytyku(f) teatralnych, jedynych prawych i sprawiedliwych ?
~Polewa 29-04-2017 10:23
Widze idlerek, kometuje tylko tam, gdzie jest bezpiecznie, trudnych temato wnie porusza. Jak sa trudne tematy, to idlerek czuje sie tak jakos szmaciarsko, wiec dyskusji trudnych unika.
~V4 30-04-2017 16:42
Jak napisał kiedyś kiedyś Kisiel "Francja to stara ku....a" i nic się nie pomylił na przestrzeni wieków zawsze nas dymała więc nie się czym chwalić. No i Piłsudski w twarz wywalił ambasadorowi Francji, że nigdy nam nie pomogą i tez się nie mylił. A teraz Francja zapłaci za wszystkie błędy ich obywatele spod znaku półksiężyca tym się zajmą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group