Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3888
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wizyta miast partnerskich

Piątek, 18 maja 2012, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Wizyta miast partnerskich
Fot. użyczone
W Boguszowie–Gorcach gościły delegacje miast partnerskich Radzionkowa i Dobrego Miasta.

Przypomnijmy, że w grudniu 2002 r. Rada Miejska w Boguszowie-Gorcach podjęła uchwałę o trójstronnej współpracy partnerskiej z Dobrym Miastem na Warmii i miastem Radzionków w województwie śląskim, natomiast 26 czerwca 2003 r. podpisano trójstronne porozumienie gmin mające na celu między innymi zapewnienie wzajemnej informacji w dziedzinie kultury, edukacji, turystyki, zdrowia i gospodarki komunalnej, ułatwienie kontaktów między społecznościami lokalnymi wszystkich stron porozumienia. Wymianę doświadczeń w pracy urzędów administracji samorządowej.

W roku 2013 przypada jubileusz obchodów dziesięciolecia współpracy partnerskiej nawiązanej pomiędzy miastami. Wydarzenie to stało się jednym z powodów, dla których postanowiono się spotkać.

Część oficjalna spotkania miała miejsce w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach. Na wstępie Magdalena Szecówka, pracownik działu promocji miasta, za pomocą prezentacji multimedianej zapoznała gości z rysem historycznym miasta i kluczowymi dla niego inwestycjami. W drugiej części spotkania dyskutowano na tematy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, utrzymaniem dróg, przeprowadzaniem przetargów na dostawę energii elektrycznej w mieście. Następnie delegacje udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, gdzie swoje prezentacje przedstawiły dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, Elżbieta Gajewska oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach Elżbieta Bieniek-Budz. Ta część wizyty poświęcona była wspólnym planom w dziedzinie sportu i kultury na rok 2013.

Podróże mają to do siebie, że kształcą i jest to prawdą niezaprzeczalną i nie ma chyba takiego zakątka kraju czy świata, by nie można było znaleźć tam przyjaciół. W przepięknej aurze stojąc na szczycie góry Dzikowiec przyjaciele nasi mogli podziwiać uroki boguszowskiej ziemi i jej okolic, wiążąc nadzieję, iż w przyszłym roku z tego samego miejsca patrzeć na panoramę miasta będą już mieszkańcy naszych gmin partnerskich.

Miasta partnerskie miały również okazję poznania Dolnego Śląska z „innej perspektywy” odwiedzając Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie delegacje miały możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi, takimi jak: pałace, klasztory, kościoły, starówki dolnośląskich miast odwzorowanymi dokładnie w skali 1:25 oraz zwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Ta wzajemna współpraca to nie tylko wymiana delegacji, grup, szkół, czy doświadczeń, to przede wszystkim wiele indywidualnych przyjaźni, które nawiązały się w ciągu tych 10 lat, w niemalże każdej sferze życia, zarówno gospodarczego jak i kulturowego i społecznego. Przyjaźń ta daje nadzieję na dalsze lata współpracy i równorzędnego partnerstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group