Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wizyta starszej pani w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 czerwca 2010, 8:15
Aktualizacja: 12:58
Autor: Sven
Większość młodych aktorów debiutowała na scenie
Fot. Sławomir Pawlik
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze miała miejsce „Wizyta starszej pani”. To sztuka Friedricha Dürrenmatta, napisana przez tego szwajcarskiego dramaturga w 1956 roku.

Klara Zachanassian – tytułowa starsza pani - wraca do miasteczka, z którego pochodzi. Wiele lat temu musiała wyjechać w dramatycznych okolicznościach. Z jej wizytą mieszkańcy wiążą wielkie nadzieje. Jej pieniądze, a jest bajecznie bogata, mogłyby uratować zrujnowane miasteczko. Klara chętnie podzieli się majątkiem, ale stawia jeden warunek. Trzeba ukarać sprawcę jej nieszczęść sprzed lat. Jest nim sklepikarz Alfred Ill, który zostawił ją z dzieckiem dla kobiety, której rodzina posiadała sklep. Dziecko zmarło, a ona została prostytutką. Później los się odwrócił – bogato wyszła za mąż. Wróciła po sprawiedliwość, za którą chce zapłacić. Trzeba tylko zamordować Illa.

Młodzi aktorzy grupy Sfinxjego zmierzyli się z dosyć trudnym zadaniem aktorskim, tym bardziej, że sztuka zawiera elementy komediowe. Autorka scenariusza i reżyser spektaklu – Joanna Ziejło – Augun była po spektaklu zadowolona, bowiem większość jej zespołu to debiutanci.

Wystąpili: Małgorzata Sałaj, Kornelia Mirecka, Kinga Oryl, Agnieszka Studzińska, Daria Życzkowska, Rafał Hukiewicz, Łukasz Potrzegowski, Patryk Piekaj i Łukasz Szejk.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group