Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5323
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Wkrótce dożynki

Czwartek, 18 sierpnia 2022, 6:40
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Wkrótce dożynki
Fot. organizatorzy
Już 27 sierpnia Dożynki w Gminie Stare Bogaczowice. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice do wspólnych przygotowań. Ogłoszono konkurs na najładniejszą, przydomową dekorację dożynkową oraz na wieniec dożynkowy. Na uczestników czekają cenne nagrody.

27 sierpnia, jak co roku, Stadion Sportowy w Starych Bogaczowicach będzie gościł setki osób, które wspólnie uczczą święto plonów. Wydarzenie rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Świętego Józefa Oblubieńca z udziałem Góralskiej Kapeli Janicki. Po nabożeństwie odbędzie się uroczysty korowód dożynkowy. To wspaniałe widowisko, które cieszy oko barwnymi strojami i okazałymi wieńcami, a ucho ludową muzyką.

Dalsza część wydarzenia będzie prowadzona na Stadionie, a tam gry i zabawy dożynkowe oraz występy muzyczne czy taneczne. Tradycyjnie odbędzie się też loteria dożynkowa, w której nagrody zapewnia Kotlina Natury. Gwiazdą wieczoru będzie Markus P.

- Oprócz występów na scenie, goście będą mogli korzystać z innych atrakcji. Przygotowaliśmy bezpłatną strefę dla dzieci i młodzieży, a w niej: animacje z Kamayu Art, dmuchańce i laserowy paintball. Będą też warsztaty florystyczne oraz bogata strefa gastronomiczna - mówi Ilona Bujalska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group