Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: ,,Władcy chmurką opisani”

Niedziela, 6 marca 2011, 15:00
Aktualizacja: 15:01
Autor: Sven
Wałbrzych: ,,Władcy chmurką opisani”
Fot. Sławomir Pawlik
Historię można poznawać na różne sposoby. W Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1w Wałbrzychu – Poniatowie, polscy władcy zostali przedstawieni w mini komiksach i ulepieni z plasteliny.

Projekt edukacyjny przygotowany przez nauczycieli placówki ma na celu przygotowanie uczniów do zadań, jakie ich czekają w dalszych etapach nauki. „Władcy chmurką malowani” to zabawowa forma zdobywania cennych umiejętności oraz sposób na rozbudzenie zainteresowań i ciekawości historycznej oraz kształtowanie świadomości historycznej.

Zadanie polegało na znalezieniu podstawowych informacji oraz ciekawostek dotyczących życia wylosowanych postaci, a następnie stworzenie krótkiej prezentacji. Uczniowie działali w grupie, przez co uczyli się współpracy i odpowiedzialności. Pogłębili swoją wiedzę o sposobach zdobywania informacji oraz doskonalili umiejętności związane z obsługą komputera i internetu. W zabawie wzięły udział także przedszkolaki, które uzupełniły prezentacje lepiąc postacie polskich władców z plasteliny.
- W realizację projektu włączyliśmy dzieci z przedszkola. Ich barwne plastelinowe ,,opisanie” matejkowskich postaci władców spowodowało całą gamę zachwytów. Był to dla nich jeden z pierwszych kontaktów z przeszłością. Ten egzamin zdali kolorowo. Z podobnymi, ale dużo poważniejszymi zadaniami, uczniowie zetkną się w gimnazjum. Myślimy, że dużo łatwiej będzie im podołać zadaniom po takich jak ta wprawkach – zakończył z przekonaniem Andrzej Musiał - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group