Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: "Włoska przygoda"

Czwartek, 15 sierpnia 2019, 9:48
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2019, 9:17
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: "Włoska przygoda"
Fot. organizatorzy
Słońce niczym w Toskanii, krzywa wieża z Pizy oraz włoska muzyka i pyszna pizza– takie właśnie atrakcje czekały 13 sierpnia na najmłodszych mieszkańców Starego Lasku w ramach kolejnej już "Podwórkowej podróży dokoła świata" – projektu realizowanego w Boguszowie–Gorcach przez Stowarzyszenie "Boguszowska Szóstka".

"Podwórkowa podróż..." to cykl warsztatów artystycznych oraz wakacyjnych pikników dla dzieci, realizowanych na placach zabaw, skwerach, podwórkach na terenie wszystkich dzielnic Boguszowa-Gorc.

Tematem przewodnim tych wesołych, wakacyjnych "podróży palcem po mapie" jest kultura, muzyka i kuchnia różnych państw świata.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu, które "Boguszowska Szóstka" otrzymała ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W ramach projektu dzieci z Boguszowa Gorc zawitały już do Francji (piknik w Kuźnicach), a najmłodsi mieszkańcy Starego Lesieńca, na swoim placu zabaw miały okazję bawić się po włosku. Było wspólne budowanie włoskiej, krzywej wieży, wesołe pląsy z animatorami z Karolandii i pizza- oczywiście włoska. Było radośnie, tłoczno i pysznie!

Kolejne pikniki odbędą się już niebawem w Gorcach (na osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik, ul. Słowackiego), na Krakowskim Osiedlu (plac zabaw) oraz w Boguszowie (plac zabaw przy ul. Strażackiej). A na dzieci z tych dzielnic czekają zabawy, animacje i poczęstunki związane z kuchnią polską, amerykańską i uwaga… azjatycką.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group