Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4372
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WOK i Stara Kopalnia się łączą

Sobota, 20 maja 2023, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: WOK i Stara Kopalnia się łączą
Fot. red
W najbliższym czasie dojdzie do połączenia Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Wałbrzychu i Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Z tego połączenia ma powstać Centrum Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że " zamiar utworzenia instytucji pn. Centrum Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu na bazie dotychczasowego Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Wałbrzychu i Parku Wielokulturowego- Stara Kopalnia w Wałbrzychu wiąże się z dążeniem do coraz bardziej efektywnego wykonywania zadań Gminy Wałbrzych w zaspokajaniu potrzeb wspólnoty samorządowej w sferze kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, a także upraszczania struktur zarządzania w zakresie organizowania działalności kulturalnej. Zaproponowane połączenie przyczyni się do lepszego organizowania działalności kulturalnej w mieście, ułatwi zaspokojenie różnorodnych potrzeb społecznych, zwłaszcza w zakresie organizowania i realizacji
różnych działań. Jest to także krok ku unowocześnieniu sektora kultury w mieście oraz lepszemu wykorzystaniu potencjału osób zatrudnionych dotychczas w obu instytucjach kultury – połączenie da większą siłę organizacyjną i merytoryczną bez uszczerbku w wykonywaniu dotychczasowych zadań. Połączenie będzie miało pozytywny wpływ na racjonalizację wydatków ponoszonych przez Gminę Wałbrzych na działalność kulturalną oraz spowoduje zmniejszenie kosztów administracyjnych. Nastąpi ponadto centralizacja zarządzania zasobami ludzkimi, co przyczyni się do bardziej racjonalnego wykorzystania istniejącego potencjału obu instytucji".

Twoja reakcja na artykuł?

13
30%
Cieszy
17
40%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
12%
Złości
6
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group