Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4637
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wolontariusze mogą się czuć bezpieczni

Czwartek, 27 stycznia 2022, 10:35
Aktualizacja: 10:47
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wolontariusze mogą się czuć bezpieczni
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego 30. edycja odbędzie się już 30 stycznia 2022 roku.

Już w najbliższą niedzielę wałbrzyscy policjanci zadbają o bezpieczny przebieg 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo wolontariuszy oraz reagować na ewentualne incydenty mogące spowodować zagrożenie bezpieczeństwa kwestujących.

Z uwagi na panujące obostrzenia, wałbrzyscy policjanci nie mogli jak co roku spotkać się osobiście z wolontariuszami, aby przekazać im ważne wskazówki na temat ich bezpieczeństwa. Dlatego też w minioną środę został nagrany spot, w którym m.in. funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poinformował kwestujących o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i sposobie postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Przypominamy więc o dokonywaniu zbiórek w miejscach uczęszczanych, dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem. Kwestujmy zawsze z innymi osobami, ale z zachowaniem wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i nie czekajmy aż puszka zapełni się całkowicie. Lepiej kilka razy odnieść pieniądze do głównego punktu. Podczas powrotu na zakończenie finału warto również wracać w towarzystwie innych kwestujących lub skorzystać z pomocy krewnych, czy też przyjaciół.

Wolontariusze powinni także pamiętać jak zachować się w sytuacji zagrożenia. W przypadku napadu natychmiast należy wezwać pomocy i szukać osób dorosłych lub policjantów. Jeżeli wolontariusz będzie miał podejrzenie, że jego bezpieczeństwo jest zagrożone – powinien niezwłocznie poinformować służby ratunkowe pod numerem Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group