Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wrażliwi uczniowie

Niedziela, 29 grudnia 2019, 6:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 grudnia 2019, 8:26
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wrażliwi uczniowie
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
Podsumowaliśmy inicjatywę wolontariacką uczniów z PSP nr 6 w Boguszowie–Gorcach, przygotowaną w odpowiedzi na listy Seniorów z Domu Seniora Rusinowa.

Uczniowie wykazali ogromną empatię i licznie zgłosili się do udziału w akcji. Wolontariusze z PSP nr 6 w Boguszowie–Gorcach zbierali produkty wymienione przez seniorów w listach. Dzieci dokonywały zbiórek w sklepach na terenie Boguszowa–Gorc. Dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności, udało się przygotować 50 paczek dla pensjonariuszy Domu Seniora Rusinowa, w których znalazły się między innymi: słodycze, kosmetyki, kawa, herbata. Szczodrość mieszkańców przewyższyła oczekiwania, a zgromadzone produkty i potrzeby opisane w listach, organizatorzy zdecydowali się przygotować także paczki żywnościowe dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, który znajduje się w dzielnicy Sobięcin.

Delegacja uczniów wolontariuszy pod opieką Agaty Nowickiej i Małgorzaty Bany oraz przy wsparciu Państwa Piotrowskich, dostarczyła prezenty. Młodzi wolontariusze mieli wyjątkową okazję zostać pomocnikami Św. Mikołaja i osobiście rozdawali przygotowane prezenty pensjonariuszom, podczas uroczystego podsumowania akcji w Domu Seniora Rusinowa.

Dla obdarowanych, ale i dla darczyńców, było to piękne spotkanie pełne wzruszeń i emocji. Ta wspaniała akcja nie odniosłaby takiego sukcesu bez otwartości uczniów oraz bez ofiarności i gotowości do pomocy mieszkańców gminy Boguszów–Gorce. Podziękowania należą się lokalnym przedsiębiorcom za umożliwienie przeprowadzenia zbiórek i ogromną życzliwość okazaną naszym wolontariuszom.
Dziękujemy za pomoc organizacyjną:
- Danucie Mystek,
- Renacie Mystek-Kozłowskiej,
- Beacie Sprycha,
- Wiesławie Sprycha,
- Jerzemu Matuszczykowi,
- Dorocie i Robertowi Wilemberg.

Ponadto szczególne podziękowania składamy Wolontariuszom: Wiktorii Kłosińskiej, Natalii Starnawskiej, Amelii Ręczkowicz, Oskarowi Cismaszowi, Filipowi Ławrzeckiemu, Alicji Zimnej, Julii Klimek, Kindze Superson, Kacprowi Barylskiemu, Konradowi Mielnikowi, Jakubowi Mordalowi, Mateuszowi Krupie, Tatianie Firek, Julii Woźniak oraz Malwinie Bąblinskiej za ogromne zaangażowanie w zbiórkę prezentów dla podopiecznych Domu Seniora Rusinowa.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group