Czytających: 3528

Stolec: Wreszcie wygrana

Niedziela, 16 października 2022, 11:20
Aktualizacja: 11:28
Piłkarze wałbrzyskiego Górnik odnotowali pierwszą wygraną w tym sezonie IV ligi.

Wałbrzyszanie grali w Stolcu z miejscowymi Skałkami, które przed tym meczem znajdowały się w tabeli tuż nad Górnikiem. Mecz ułożył się po myśli biało-niebieskich, bowiem w 27. minucie jeden z graczy Skałek został ukarany czerwoną kartką i graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Kilka minut później gola dla wałbrzyszan zdobył Daniel Moreno Pagan. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część. W drugiej połowie ambitnie walczący gospodarze dążyli do doprowadzenia do remisu, ale w 76. minucie Damian Chajewski zdobył gola na 0-2. Nie zrażeni takim obrotem spraw gospodarze szybko zdobyli bramkę kontaktową i zrobiło się nerwowo. Wynik 1-2 utrzymywał się do 86. minuty, kiedy to Chajewski wykorzystał jedenastkę i zapewnił Górnikowi komplet punktów.

Skałki Stolec - Górnik Wałbrzych 1-3 (0-1)

Górnik - Stec, Mazanka, Orzech, Rosicki, D.Michalak, Smutek, Niedźwiedzki, Daniel, Sobiesierski, Chajewski, Emeka oraz Perlak, Kevin, Czechura, Kak, Nowak, Czornij.