Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wrocławska musi poczekać

Czwartek, 22 kwietnia 2021, 12:24
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wrocławska musi poczekać
Fot. JAZ
Kierowcy od dawna narzekają na coraz bardziej zniszczone fragmenty ulicy Wrocławskiej. Szczególnie źle jeździ się w okolicach dwóch skrzyżowań i przy Wyższej Szkole Zarządzania. Dziura goni dziurę. Nawierzchnia się rozsypuje, jest podmywana przez wodę, swoje zrobiła też przedłużająca się zima.

Czekamy na decyzje dotyczące kolejnego etapu remontu. Pod uwagę brane są dwa odcinki wraz ze skrzyżowaniami. Na ten moment pod uwagę brany jest odcinek od ulicy Odlewniczej do skrzyżowania z ulicą Długą koło Obi. Remont ten ma objąć również fragment ulicy Długiej aż do ulicy Dunikowskiego. Wyliczono, że zakres prac pozwoli na dokończenie renowacji drogi w ciągu 13 miesięcy, ale ich początek przewidziano dopiero na drugi kwartał przyszłego roku.

Prace mają się odbywać w ramach dwóch zamówień publicznych: „Przebudowa drogi krajowej nr 35 ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu na odcinku od ul. Długiej wraz ze skrzyżowaniem do ul. Odlewniczej wraz ze skrzyżowaniem" oraz „Przebudowa ul. Długiej w Wałbrzychu od ul. Dunikowskiego wraz ze skrzyżowaniem od ul. Wrocławskiej wraz ze skrzyżowaniem". Nasuwa się więc pytanie co ze skrzyżowaniem ulicy Wrocławskiej z ulicą Główną? Stan nawierzchni w tym miejscu jest w stanie tragicznym. Koleiny, które potrafią doprowadzić do słabej przyczepności, były już przyczynkiem wielu wypadków, kolizji drogowych. Znajdują się tam również ograniczające skręt słupki. Logika wskazuje, że i to miejsce zostanie naprawione, ale w żadnej dokumentacji nie zostało to ujęte.

Twoja reakcja na artykuł?

6
21%
Cieszy
3
10%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
5
17%
Złości
13
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group