Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2160
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Wrze w Szczawnie Zdroju

Piątek, 27 stycznia 2017, 13:35
Aktualizacja: 13:38
Autor: red
REGION, Szczawno Zdrój: Wrze w Szczawnie Zdroju
Fot. red
Mało kto się spodziewał, że spotkanie, które odbyło się w Teatrze Zdrojowym, a w którym uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy, przedstawiciele policji oraz projektanci nowej organizacji ruchu, będzie miało tak gorący przebieg.

Remont ulicy Mickiewicza jeszcze trwa, ale opracowany został projekt nowej organizacji ruchu, która ma na celu ograniczenie ruchu kołowego w uzdrowisku. W tym celu na ul. Ułanów Nadwiślańskich miałoby zostać wprowadzone ograniczenie prędkości do 20 km/h. Zmiany miałyby zostać wprowadzone również na ulicy Mickiewicza (mówiono m.in. o wprowadzeniu jednokierunkowego ruchu pojazdów). Mieszkańcy, którzy licznie przybyli na spotkanie, mieli na temat tych zmian swoje zdanie i ograniczenie prędkości na ul. Mickiewicza, ich zdaniem, nie jest żadnym rozwiązaniem, a dodatkowo skarżyli się na uciążliwość samochodów ciężarowych, które ulicą Mickiewicza nagminnie jeżdżą.

Ewa Potrzebowska, która przygotowała projekt nowej organizacji ruchu, mówiła, że należy dążyć do zmiany mentalności kierowców i wprowadzić takie rozwiązania, by ograniczyć ten ruch kołowy do minimum. Swoje obawy zgłaszali podczas spotkania mieszkańcy kolejnych ulic. Obecny na spotkaniu Mariusz Truszczyński z wałbrzyskiej drogówki zapewniał, że po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu, policja będzie egzekwować ich przestrzeganie i karać nie tylko przypadkowych kierowców, ale również samych mieszkańców Szczawna Zdroju. Najdalej idący wniosek, jaki padł z sali, mówił o zamknięciu ruchu kołowego w niektórych częściach Szczawna Zdroju, bo to mogłoby wpłynąć m.in. na poprawę jakości powietrza w uzdrowisku, któremu grozi utrata statutu uzdrowiska.

Emocji było sporo. Teraz mieszkańcy w specjalnej ankiecie będą mogli wypowiedzieć się, jakie warianty nowej organizacji ruchu są, ich zdaniem, najlepsze i na tej podstawie oraz na podstawie uwag mieszkańców, ma zostać wprowadzony w życie konkretny pomysł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group