Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2238
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrzesień pod znakiem roweru

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 20 września 2012, 7:01
Aktualizacja: 14:39
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Co roku 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Ta ekologiczna kampania promuje alternatywne środki transportu i zachęca do ekologiczny zachowań.

Świebodzice od kilku lat w ramach tej akcji organizują Happening Rowerowy. Najbliższy odbędzie się już w najbliższy piątek, 21 września, na placu przed ratuszem. Jak zawsze organizator czyli Urząd Miejski w Świebodzicach, przygotował mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych świebodziczan.

Przede wszystkim zachęcamy tego dnia do pozostawienia swoich aut na parkingu i poruszania się po mieście rowerem lub pieszo. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na godzinę 11:00 pod ratusz, gdzie odbędą się liczne konkursy, zabawy. Żelaznym punktem imprezy jest zawsze przejazd rowerzystów wokół ratusza, a oprócz tego zobaczymy m. in. pokaz mody rowerowej, teatrzyk w wykonaniu przedszkolaków; uczestnicy ułożą ekologiczne hasło z nakrętek od napojów, będzie gra w kapsle, gumy. Dla najmłodszych burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz oraz SKOK Świebodzice ufundowali wesołe kolorowanki.

Atrakcją będzie także mobilna wystawa, pokazująca miasto w ruchu, którą będzie można obejrzeć... wewnątrz autobusu. Pod ratuszem stanie blisko 20-letni Ikarus, wewnątrz którego będą prezentowane fotografie i filmy.

Festyn potrwa do godz. 13.00, serdecznie zapraszamy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group