Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspierają uzdolnionych

Środa, 20 listopada 2019, 9:30
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2019, 7:33
Autor: red
Wałbrzych: Wspierają uzdolnionych
Fot. użyczone
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu od 2002 roku należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

Szkoła ta była jedną z pierwszych placówek, która otrzymała certyfikat potwierdzający przynależność do Sieci. Od tamtej pory, co trzy lata przedkłada do komisji akredytacyjnej sprawozdanie, w którym opisywane były różnorodne działania podejmowane przez nauczycieli Piętnastki na rzecz rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów.

O przedłużenie po raz kolejny akredytacji, z sukcesem, placówka ubiegała się również i w tym roku szkolnym. W czwartek 13 listopada podczas pierwszego dnia międzynarodowej konferencji naukowej z zakresu wspierania uzdolnień "Łamigłówki zdolnej główki" szkoła otrzymała dokument potwierdzający kompetencje w zakresie wspierania dziecięcych talentów.

Konferencja stała się również okazją do prezentacji szkoły. O tym, w jaki sposób nauczyciele pracują z uczniami oraz jakie konkretne propozycje działań adresują do dzieci, mogli opowiedzieć podczas wizyty studyjnej, która odbyła się w placówce 14 listopada. W swoich wystąpieniach nauczyciele PSP nr 15 zaprezentowali przykładowe rozwiązania, które pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności poprzez zabawę i przeżywanie, poszerzają horyzonty dzieci angażując je w określoną fabułę, uczą myślenia strategicznego, kształcą tak ważne dziś kompetencje miękkie jak komunikatywność, współpraca, dynamizm działania, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej. Mówiono o systemowych rozwiązaniach, które w szkole są już tradycją – różnorodne innowacje, program Odyseja Umysłu, wyjazdowe warsztaty interdyscyplinarne, gry dydaktyczne oraz o działaniach, które funkcjonują w placówce od niedawna – program wspierający ucznia szczególnie uzdolnionego sportowo, interdyscyplinarny powiatowy konkurs Matematyka Applicata. Podkreślono ważną rolę sportu w rozwoju dziecięcych talentów. Oprawą konferencji była dekoracja osadzona w fabule Alicji w Krainie Czarów, która miała nawiązywać do wielopłaszczyznowości działań kierowanych do młodych ludzi, aby rozbudzać w nich ciekawość, inspirować do wysiłku poznania, pokazywać przenikanie tematów i spowodować refleksję, że wiedza jest jak odbicie w lustrze, ukazujące się w różnych płaszczyznach naszego życia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group