Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspólnie tańczymy

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 3 czerwca 2012, 7:25
Aktualizacja: 10:00
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Pogoda w Dniu Dziecka nie dopisała, dlatego też Wałbrzyski Ośrodek Kultury w Wałbrzychu przeniósł prezentacje taneczne z amfiteatru do hali sportowej OSIR–u przy Placu Teatralnym. Wspólne tańczenie rozpoczęło się o godzinie 16.00.

Przed oficjalnym rozpoczęciem pokazów tańca różnych grup tanecznych z WOK-u, najmłodsze grupy ćwiczyły, a podziwiali je opiekunowie oraz rodzice.
- W naszym ośrodku tańczą zarówno maluchy, jaki i osoby w wieku 50-60 lat. Dziś dzieci prezentują swoje umiejętności nabyte przez cały rok pracy, prób i licznych ćwiczeń pod okiem instruktorów. Mogą pochwalić się przed swoimi rodzicami, jak wiele się nauczyły, pokazują, że warto chodzić na nasze zajęcia – relacjonował Rafał Ślipek, prowadzący prezentacje taneczne.

- Postaraliśmy się o gościa specjalnego: Teatr Tańca „STEP” z Wrocławia. Pokazy na zakończenie sezonu organizujemy już po raz 9. Za pomoc dziękujemy Sportingowi z Tesco, dzięki któremu możemy rozdać upominki naszym tancerzom – mówiła Justyna Drapała, pracownik WOK-u.

Każda grupa chciała pokazać się z jak najlepszej strony.
- Tańczę balet od 6 albo nawet 7 lat, mimo, że mam dopiero 10. Na razie godzę to ze szkołą, bo próby mamy raz w tygodniu. Nie wiążę z tym większym planów – tak wypowiadała się po próbach dziesięcioletnia Nikola.

- A ja chcę wystąpić w programie „Mam talent”. Tańczę już 2 lata i bardzo mi się to podoba – tak natomiast mówiła ośmioletnia Maja.

Oprócz baletnic wystąpiła grupa hip-hopowa.

- Tańczę rok, próby mamy dwa razy w tygodniu. Dlaczego hip-hop? Słucham tej muzyki, lubię program „You can dance” – to wypowiedź dziesięcioletniej Julii.

Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom. Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia od przyszłego roku szkolnego.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group