Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Współpraca owocuje

Czwartek, 8 sierpnia 2019, 7:25
Aktualizacja: Piątek, 9 sierpnia 2019, 8:00
Autor: red.
REGION, Mieroszów: Współpraca owocuje
Fot. red.
Dobra współpraca z Radą Miasta i niezła sytuacja finansowa Gminy. Tak jest teraz w Mieroszowie, chociaż na początku kadencji nie było tak łatwo.

- Trudno mi było przemodelować budżet roku 2019 z uwagi na to, że kiedy przyszedłem, to ten budżet już był przygotowany przez mojego poprzednika. Jakieś mniejsze korekty wprowadziliśmy. Uwzględniliśmy takie rzeczy, które są ważne. Teraz są zmiany w budżecie, bo już mogę to robić. Realizujemy tematy, na które udało nam się pozyskać środki finansowe. Sytuacja finansowa Gminy nie jest zła. Na początku miałem pewne problemy z uwagi na to, że musiałem jednemu podmiotowi zwrócić należne środki finansowe, które od wielu lat nie zostały uregulowane. Na początku kadencji z tym musiałem się zmierzyć. Miałem też bardzo duże problemy jeżeli chodzi o dostarczanie wody. Poświęciłem dużo czasu i energii na umożliwienie dostarczania wody do gospodarstw domowych. Wymieniliśmy zasuwy na węzłach, ponad 400 metrów bieżących sieci wodociągowej - to było sito, azbestowo-cementowe rury, wyregulowaliśmy pompy - powiedział Andrzej Lipiński.

Burmistrz Mieroszowa bardzo dobrze ocenia współpracę z Radą Miasta:

- Nie ma tu żadnego konfliktu. Przeciwnie. Jest integracja, współpraca. Jeżeli są jakieś trudne tematy, to o nich dyskutujemy. Nie ma podziału na strony. Oczywiście Radni przedstawiają swoje problemy, bo każdy ma takie prawo. Ciągniemy wóz w jednym kierunku i to jest dla mnie bardzo ważne. Czuję ich wsparcie i mogę realizować akurat takie projekty, bo to są też ich projekty.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group